Компанія Satellogic пережила злиття та отримала фінансування

Проєкт Satellogic, метою якого є запуск супутників для картографування Землі, об’єднався з компанією CF Acquisition Corp. V. Злиття має принести фірмі 262 млн доларів валового доходу.

Супутники Satellogic
Супутники Satellogic. Джерело: Satellogic

Угода передбачає додаткові інвестиції

25 січня представники космічного оператора Satellogiс заявили про завершення його злиття із CF Acquisition Corp. V. А вже 26 січня акції компанії з’явилися на біржах цінних паперів. Очікується, що завдяки злиттю буде отриманий валовий річний прибуток у розмірі 262 млн доларів.

Сюди ж входять 150 млн доларів, які компанія за умовами угоди отримає від Liberty Strategic Capital. Цей фонд заснований Стівеном Мнучіном, колишнім міністром фінансів США. Планується, що саме він обійме посаду невиконавчого голови Satellogic.

Про майбутнє злиття компаній було відомо ще з літа 2021 року. Однак у грудні акціонери Satellogic та CF Acquisition Corp. V. тричі відкладали остаточне рішення, бо шукали додаткове фінансування. Останнім часом у космічній галузі почастішали випадки повного викупу акцій після злиття, й усі побоювалися втратити через це прибуток. Участь Liberty Strategic Capital розв’язала цю проблему.

Майбутнє Satellogic

Очікується, що кошти, отримані внаслідок злиття, будуть використані для реалізації програми зі створення супутникового угрупування для оперативного оновлення карт Землі. Проєкт Satellogic передбачає створення електронних мап усієї поверхні нашої планети. Вони будуть оновлюватися не раз на кілька місяців, як це відбувається із Google Maps, а щодня.

Для цього Satellogic планувала до 2025 року запустити у космос 300 супутників. Зараз у компанії вирішили зменшити їхню кількість до 202. Експерти вважають, що для збереження функціоналу цього буде достатньо. Перші 50 сателітів вирушать на орбіту вже за кілька місяців.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine