Dragonfly і Spire запустили супутник для Австралійської Національної Розвідки

Dragonfly Aerospace надала камеру для супутнику Spire Global, провідного постачальника космічних даних, аналітики та послуг, виведеного на орбіту для Управління Національної Розвідки уряду Австралії (ONI). NICSAT2 був успішно запущений в ході місії Transporter-3 компанії SpaceX 13 січня 2022 року.

Супутник NICSAT2 (концепт). Джерело: ONI

Супутник NICSAT2 — частина національної супутникової програми Австралії NICSAT. Компанія Spire спроектувала, зібрала та запустила низькоорбітальний багатоцільовий ресивер (LEMUR) — платформу формату 3U CubeSat з можливістю бортових обчислень і обробки даних за допомогою машинного навчання та штучного інтелекту. Dragonfly Aerospace надала високопродуктивну систему камер Gecko разом із власним апаратним забезпеченням. Контроль за спутником NICSAT2 здійснює ONI.

NICSAT і NICSAT2 являють собою відкриті науково-технічні програми, орієнтовані на інноваційну інженерію та дослідження з використанням комерційних супутників для покращення збору та аналізу інформації.

У зв’язку з великим потоком даних, що відправляються на Землю, фахівцям все частіше потрібні передові системи для розуміння отриманих відомостей. Обробка даних на супутниках за допомогою штучного інтелекту дозволяє операторам розвантажити наземні системи та зосередити ресурси на аналізі критично важливої інформації із космосу.

Після того, як 2021 року Dragongly Aerospace увійшла до вертикально інтегрованого космічного бізнесу Макса Полякова, проект почав активно розвиватися. Компанія завершила модернізацію свого проектно-виробничого підприємства площею 3000 м² у Стелленбосі (Южная Африка). Це знаменує поворотний момент у її розвитку, оскільки вона починає активно нарощувати серійне виробництво супутників і корисного навантаження.

«Оптична система Gecko від Dragonfly Aerospace використовується для покращення можливості супутникової візуалізації та якості зображення, що відправляється назад в ONI, — повідомив генеральний директор Dragonfly Aerospace Брайан Дін. — Успіх Spire з програмою NICSAT робить їх ідеальним партнером для подальшої підтримки уряду Австралії, й ми раді можливості спільної роботи».

У 2020 році Spire працювала над супутником Djara програми NICSAT. Апарат пройшов шлях від концепції до запуску за шість місяців і був готовий до повної експлуатації вже через дев’ять місяців. В даний час Djara збирає та обробляє дані на орбіті, а потім використовує хмарну інфраструктуру Spire для передачі, подальшої обробки та аналізу інформації.

«Успіх Djara та програми NICSAT показує важливість ролі CubeSats у зборі та аналізі даних для урядової місії, — сказала головна виконавча директорка Spire Global Тереза ​​Кондор. — Продовжуючи роботу над NICSAT2, Spire та Dragonfly Aerospace зможуть і далі підтримувати уряд Австралії та демонструвати величезні переваги та інновації, які можуть принести партнерство держави з приватним бізнесом».

Нагадаємо, що створена Dragongly Aerospace оптична система Gecko також установлена на кубсаті LICIACube, який має сфотографувати зіткнення ударного зонду DART з астероїдом Діморф.

Справка

Dragonfly Aerospace — південноафриканська компанія «нового космосу» з більш ніж 20-річним досвідом створення високопродуктивних оптичних корисних навантажень і супутникових платформ. Вона розробляє компактні високопродуктивні рішення для отримання даних із космосу. Підприємство розташоване в технопарку Стелленбош.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine