Астрономи знайшли загублену на орбіті сумку з інструментами

Сумка з інструментами, яку 1 листопада загубили під час роботи на космічній станції, знайдена. Її сфотографували астрономи-аматори з проєкту Virtual Telescope Project. За розрахунками вчених, вона не становить загрози для об’єктів на орбіті й згодом згорить в атмосфері.

Торба з інструментами
Сумка з інструментами. Джерело: Virtual Telescope Project

Загублена сумка з інструментами

Мережа аматорів Virtual Telescope Project змогла розшукати торбу з інструментами, яку загубили астронавти з Міжнародної космічної станції. Вона потрапила на фото, зроблене у середу, 15 листопада.

За заявою Джанлуки Масі, одного із засновників проєкту, зображення було отримане з двосекундною експозицією. При цьому інструмент стежив за торбою, яка рухалася, тому вона на зображенні як цятка, а зорі на тлі — як риски.

Торбу з інструментами загубили під час виходу у відкритий космос 1 листопада астронавтки Джасмін Могбеллі та Лорел О’Хара. Диспетчери польоту помітили, як вона відлітає, за допомогою однієї з камер МКС. На щастя, для завершення роботи це було неважливо.

Що буде з сумкою далі

Астронавти спеціально тренуються безпечно пересуватися зовнішньою поверхнею станції. Ці навички містять і способи обережного поводження з усім, чим вони під час таких виходів користуються. Проте час від часу люди все ж помиляються.

Наприклад, у 2008 році астронавтка NASA Гайдемарі Стефанишин-Пайпер працювала над ремонтом заклиненого механізму сонячної панелі МКС і теж втратила торбу з інструментами. Два роки тому астронавт NASA Пірс Селлерс втратив шпатель у космосі, ремонтуючи тепловий щит під час місії шатла Discovery STS-121.

Згідно з розрахунками вчених, сумка не становить загрози для космічних апаратів. Космічні сили США відстежують її як об’єкт 58229/1998–067WC. Зараз вона має висоту орбіти 415 км, проте поступово знижується. Очікується, що за кілька місяців вона увійде у щільні шари атмосфери та згорить на висоті близько 113 км.

Небезпека космічного сміття

Але все ж астронавти намагаються не розкидатися речами в космосі. Існують серйозні побоювання, що вони перетворяться на космічне сміття і пошкодять якийсь інший об’єкт. Тож за всіма ними ретельно стежать.

Оскільки кількість запусків супутників на орбіті продовжує зростати, потенціал космічного сміття також зростає. Моделі Європейського космічного агентства припускають, що в космосі навколо Землі може бути близько 130 млн частинок космічного сміття розміром більше міліметра. Однак відстежується їх набагато менше.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine