Астрономи знайшли загублену на орбіті сумку з інструментами

Сумка з інструментами, яку 1 листопада загубили під час роботи на космічній станції, знайдена. Її сфотографували астрономи-аматори з проєкту Virtual Telescope Project. За розрахунками вчених, вона не становить загрози для об’єктів на орбіті й згодом згорить в атмосфері.

Торба з інструментами
Сумка з інструментами. Джерело: Virtual Telescope Project

Загублена сумка з інструментами

Мережа аматорів Virtual Telescope Project змогла розшукати торбу з інструментами, яку загубили астронавти з Міжнародної космічної станції. Вона потрапила на фото, зроблене у середу, 15 листопада.

За заявою Джанлуки Масі, одного із засновників проєкту, зображення було отримане з двосекундною експозицією. При цьому інструмент стежив за торбою, яка рухалася, тому вона на зображенні як цятка, а зорі на тлі — як риски.

Торбу з інструментами загубили під час виходу у відкритий космос 1 листопада астронавтки Джасмін Могбеллі та Лорел О’Хара. Диспетчери польоту помітили, як вона відлітає, за допомогою однієї з камер МКС. На щастя, для завершення роботи це було неважливо.

Що буде з сумкою далі

Астронавти спеціально тренуються безпечно пересуватися зовнішньою поверхнею станції. Ці навички містять і способи обережного поводження з усім, чим вони під час таких виходів користуються. Проте час від часу люди все ж помиляються.

Наприклад, у 2008 році астронавтка NASA Гайдемарі Стефанишин-Пайпер працювала над ремонтом заклиненого механізму сонячної панелі МКС і теж втратила торбу з інструментами. Два роки тому астронавт NASA Пірс Селлерс втратив шпатель у космосі, ремонтуючи тепловий щит під час місії шатла Discovery STS-121.

Згідно з розрахунками вчених, сумка не становить загрози для космічних апаратів. Космічні сили США відстежують її як об’єкт 58229/1998–067WC. Зараз вона має висоту орбіти 415 км, проте поступово знижується. Очікується, що за кілька місяців вона увійде у щільні шари атмосфери та згорить на висоті близько 113 км.

Небезпека космічного сміття

Але все ж астронавти намагаються не розкидатися речами в космосі. Існують серйозні побоювання, що вони перетворяться на космічне сміття і пошкодять якийсь інший об’єкт. Тож за всіма ними ретельно стежать.

Оскільки кількість запусків супутників на орбіті продовжує зростати, потенціал космічного сміття також зростає. Моделі Європейського космічного агентства припускають, що в космосі навколо Землі може бути близько 130 млн частинок космічного сміття розміром більше міліметра. Однак відстежується їх набагато менше.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез
Virgin Galactic планує залучити 300 млн доларів на будівництво флоту космопланів
Телескоп «Субару» зазнімкував рідкісну галактику з трьома кільцями
Науковці опинилися за крок до виявлення джерела таємничих радіосплесків
Як зовнішні загрози можуть вплинути на «зону життя» зір
Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері