Успіх марсіанського вертольота: Ingenuity перемістився на новий «аеродром»

Марсіанський дрон-вертоліт Ingenuity здійснив новий успішний політ. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому Лабораторією реактивного руху NASA у її соцмережах.

Новий політ Ingenuity відбувся 25 серпня. Він став уже 56-м для марсіанського вертольота. Його головним завданням було переміщення дрона на новий «аеродром», а також розвідка навколишньої місцевості для марсохода Perseverance.

Загалом 56-й політ Ingenuity тривав 141 секунду. Під час нього апарат подолав дистанцію, що становить 410 м. Максимальна досягнута висота становила 12 м, максимальна швидкість — 5,3 м/c. Ingenuity також зробив низку знімків. На одному з них можна побачити тінь самого дрона на тлі устеленої камінням марсіанської поверхні.

Знімок марсіанської поверхні, зроблений дроном Ingenuity під час 56 польоту. Можна звернути увагу на те, що йому вдалося зазнімкувати власну тінь. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Нагадаємо, що Ingenuity є технологічним демонстратором. Апарат був розрахований лише на 30 днів роботи, під час яких він мав здійснити лише п’ять польотів. Але Ingenuity багаторазово перевиконав цей план. Він здійснює польоти на Марсі вже близько двох років.

Звичайно, у процесі експлуатації апарат кілька разів стикався з різними технічними проблемами. Наприклад, у липні він здійснив аварійну посадку через порушення синхронізації даних. Але, попри все це, Ingenuity все ще перебуває в строю і регулярно продовжує оновлювати власні рекорди.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine