Ingenuity в порядку: Perseverance зняв відео польоту гелікоптера на Марсі

NASA оприлюднила відео, зняте марсоходом Perseverance на Марсі, на якому видно, як його вірний супутник — гелікоптер Ingenuity — підіймається у повітря. Ingenuity здійснив короткий політ та спустився на марсіанську поверхню 3 серпня. Марсохід в цей момент був досить близько, щоб зняти його за допомогою бортової камери Mastcam-Z.

54-й політ у марсіанського гелікоптера Ingenuity
Марсохід NASA Perseverance зняв відео 54-го польоту марсіанського гелікоптера Ingenuity 3 серпня 2023 року. NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Відео демонструє 54-й політ Ingenuity, який складався з простого злету, зависання і посадки. Гелікоптер набрав висоту 5 м менш ніж за 30 секунд. Метою польоту була перевірка справності навігаційної системи Ingenuity. Це сталося після нещодавнього інциденту, коли NASA втратила зв’язок з гелікоптером майже на тиждень через проблеми з передаванням сигналів. Зв’язок був відновлений, і гелікоптер продовжив працювати.

Ingenuity виявився напрочуд витривалим літальним апаратом, навіть у холодному, запиленому, негостинному марсіанському середовищі. Гелікоптер, який подорожував у череві марсохода і приземлився на поверхню планети у 2020 році, спочатку був розрахований на виконання лише п’яти польотів. Вертоліт перевершив усі очікування. Він не тільки зміг точно злітати й приземлятися, а й продовжив працювати протягом більш ніж 50 польотів, попри такі виклики, як холодний зимовий сезон, що обмежував кількість енергії, яку могли зібрати сонячні батареї гелікоптера.

Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту гелікоптера NASA на Марсі

Після 54-го польоту, показаного на відео, 12 серпня Ingenuity здійснив наступний, 55-й, політ. Під час нього гелікоптер перемістився зі свого попереднього місця під назвою «Аеродром Омікрон» і подолав відстань у 263 м за 2,5 хв, що привело його на нове місце — «Аеродром Пі». Наразі гелікоптер перебуває поруч з марсоходом Perseverance і розвідує маршрути, щоб зробити безпечнішим пересування марсохода по негостинній поверхні Червоної планети.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA шість днів приховувала втрату зв’язку з гелікоптером Ingenuity.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine