Ingenuity вийшов на зв’язок після двомісячного радіомовчання

Марсіанський дрон-вертоліт Ingenuity вийшов на зв’язок із Землею після 63-денного радіомовчання. Уже найближчими тижнями фахівці місії мають намір відновити його польоти.

Дрон-вертоліт Ingenuity. Знімок був зроблений 16 квітня 2023 року. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

26 квітня Ingenuity 52-й раз піднявся в небо Червоної планети. Під час нового польоту дрон мав подолати 363 метри. Однак того дня в NASA так і не дізналися, чи завершився він успіхом. Річ у тім, що в момент посадки ЦУП втратив зв’язок з апаратом.

Втрата зв’язку не стала повною несподіванкою для фахівців місії. Ingenuity підтримує контакт із Землею через марсохід Perseverance, який виступає як ретранслятор. Оскільки між місцем посадки дрона та ровером знаходився пагорб, фахівці припускали, що він може заблокувати процес комунікації між апаратами.

Тому, коли після завершення польоту Ingenuity так і не вийшов на зв’язок, інженери почали чекати, коли Perseverance знову опиниться в зоні видимості Ingenuity. На це їм знадобилося 63 дні. 28 червня Perseverance піднявся на вершину пагорба, після чого NASA вдалося відновити контакт із дроном.

Попередній аналіз телеметрії засвідчив, що Ingenuity перебуває в хорошому технічному стані. Якщо подальші перевірки не виявлять жодних проблем, його новий політ відбудеться протягом найближчих кількох тижнів. Інженери планують перемістити Ingenuity до місця відкритих гірських порід, які в майбутньому повинен буде вивчити Perseverance.

Варто зазначити, що наразі Perseverance та Ingenuity переміщуються нерівною місцевістю. Тому фахівці не виключають імовірності нових зникнень зв’язку.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine