Марсіанський вертоліт встановив нові рекорди висоти та швидкості польоту

2 квітня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив свій 49-й політ. Під час нього він встановив нові рекорди висоти та швидкості польоту в атмосфері Червоної планети.

Загалом 49-й політ тривав 142,7 секунди, за які Ingenuity подолав дистанцію у 282 метри. Максимальна висота польоту склала 16 метрів, швидкість — 6,5 метрів на секунду. Таким чином, марсіанський вертоліт оновив власні рекорди.

Метою нового польоту було переміщення Ingenuity уздовж валу 900-метрового кратера Белва, чиє дно вкрите піщаними дюнами. Зараз інженери використовують дрон як повітряний розвідник для марсохода Perseverance. Ingenuity рухається в авангарді перед ровером, та знімкує навколишню місцевість. Фахівці аналізують отримані Ingenuity зображення на предмет потенційних небезпек для Perseverance, після чого вибудовують його маршрут.

Звичайно, за мірками земних безпілотників, рекордні показники Ingenuity виглядають досить скромно. Але не варто забувати, що марсіанська атмосфера в 160 разів розрідженіша за земну. Ще не так давно багато фахівців сумнівалися в принциповій можливості керованого польоту в таких умовах. Ingenuity показав помилковість таких поглядів. Саме завдяки успіхам маленького розвідника, NASA вирішила включити пару дронів до складу місії Mars Sample Return. Вони повинні будуть підібрати зібрані ровером Perseverance зразки марсіанського ґрунту і завантажити їх на злітний модуль, який потім відправить їх на Землю.

Також варто сказати, що вже сьогодні Ingenuity може здійснити свій ювілейний 50-й політ. Під час нього апарат повинен буде переміститися ще, як мінімум, на 300 метрів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine