Марсіанський вертоліт відновив польоти після аварійної посадки

12 серпня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив свій перший повноцінний політ після нещодавньої аварійної посадки. Він завершився успіхом.

Знімок марсіанської поверхні, зроблений дроном-вертольотом Ingenuity під час 55-го польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Новий політ став уже 55-м для Ingenuity. Його метою було переміщення дрона на нову ділянку та проведення аеророзвідки маршруту для марсохода Perseverance. Загалом, політ тривав 143 секунди. За цей час Ingenuity подолав дистанцію у 264 метри. Його максимальна швидкість склала 4,7 м/c, досягнута висота — 10 метрів.

Успішний політ підтвердив, що всі системи Ingenuity функціонують у штатному режимі і він може продовжувати роботу. Нагадаємо, що в липні у дрона виникли проблеми. Тоді йому вдалося подолати лише частину запланованого маршруту, після чого, підкоряючись вбудованій програмі, апарат здійснив дострокову посадку.

Проаналізувавши телеметрію, фахівці NASA дійшли висновку, що причиною події стало те, що кадри з навігаційної камери гелікоптера не синхронізувалися з даними інерціального вимірювального пристрою. У минулому Ingenuity вже стикався з такою проблемою, після чого інженери встановили на нього спеціальний патч. Але в тому польоті кількість несинхронізованих навігаційних знімків виявилася настільки великою, що призвела до спрацьовування програми-запобіжника.

Після цієї незапланованої посадки інженери протестували Ingenuity, піднявши його в повітря на 24 секунди, а потім повернули на колишнє місце. Цей короткотривалий зліт продемонстрував, що дрон не постраждав під час аварійної посадки, що й дало фахівцям місії можливість відновити його польоти.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine