Запуск телескопа JWST призначений на 18 грудня

NASA планує запустити космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) 18 грудня нинішнього року. Відповідна заява була опублікована на сайті аерокосмічної адміністрації.

Телескоп Джеймса Вебба. Джерело: NASA/Chris Gunn

Наразі JWST готується до перевезення на спеціальному судні з західного узбережжя США через Панамський канал до Французької Гвіани. Далі телескоп буде доставлений у чисту кімнату космодрому Куру. Інженери ESA й Arianespace перевірять апарат, щоб переконатися, що він не отримав пошкоджень під час транспортування, заправлять його, а потім підготують до установки під головний обтічник ракети Ariane 5.

Основні компоненти ракети, яка буде використана для запуску JWST, нещодавно були доставлені у порт космодрому Куру. Уже найближчим часом інженери розпочнуть складання носія.

22 жовтня з Куру стартує інша ракета Ariane 5. Цей пуск має дуже важливе значення: він повинен остаточно підтвердити, що недавно внесені в конструкцію носія зміни допомогли усунути проблему з вібраціями головного обтічника, через що польоти ракет цього типу були припинені майже на рік.

За матеріалами: https://www.nasa.gov