Обсерваторія Chandra відтворила музику з центру Чумацького Шляху

Нові горизонти дослідження космосу відкриває обсерваторія Chandra (NASA) Вона вводить нас у неймовірний світ музики, що звучить із самого серця галактики Чумацький Шлях.

Чумацький Шлях
Чумацький Шлях. Фото: Unspalsh

Chandra — це унікальний космічний телескоп, створений для вивчення рентгенівського випромінювання з надзвичайно гарячих точок нашого Всесвіту. Серед них — вибухи зір і області навколо чорних дір. Завдяки цьому телескопу вчені змогли перетворити цифрові дані на музичні ноти, з яких потім утворилась мелодія. Це стало основою для проекту під назвою Universe of Sound («Всесвіт звуку»).

Спочатку цей проект виник як ініціатива з перетворення даних рентгенівської обсерваторії Chandra та інших космічних телескопів в аудіосупровід, призначений у першу чергу для тих, хто має проблеми з зором або втратив його. Суть озвучування полягає в тому, що за допомогою математичних моделей цифровим значенням пікселів на отриманих світлинах призначаються звукові відповідники.

На новому етапі розвитку проекта до нього долучилася талановита композиторка Софія Кастнер. Результатом співпраці музикантів і науковців стала нова версія аудіоданих, перетворена в музичний твір Where Parallel Lines Meet («Там, де сходяться паралельні лінії»), який виконав і записав ансамбль Éclat у Монреалі влітку цього року.

Музика була створена зі складеного зображення центру нашої галактики Чумацький Шлях. Твір базується на даних, отриманих космічними телескопами NASA — такими, як Chandra, Hubble і Spitzer. В результаті клопіткої праці виник неповторний музичний пейзаж, який відкриває перед слухачами неабиякі образи галактичного центру, які ми тепер можемо сприймати не лише візуально, але й через слух.

Тож дозвольте собі без зайвих слів зануритись у мелодію глибокого космосу та відкрити для себе неймовірну картину Чумацького Шляху через магію звуку.

Раніше ми розповідали про музику пульсарів.

За матеріалами chandra.si.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine