Вчені «зважили» чорну діру в центрі Чумацького Шляху

Як і більшість галактик, Чумацький Шлях має у своєму «серці» надмасивну чорну діру. Нещодавні дослідження розкривають більше інформації про масу цього монстра, на ймення Стрілець A*.

Black Hole
Чумацький Шлях має у своєму «серці» надмасивну чорну діру. Зображення: Live Science

Дослідники використовували інструменти, зокрема Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, щоб виміряти рух світил поблизу чорної діри. Детальне вивчення допомогло розрахувати, яка частина маси у центрі галактики обумовлена ​​зорями та іншою матерією, що допомогло уточнити масу чорної діри, повідомляє NOIRLAB.

«З присудженням Нобелівської премії з фізики 2020 року за підтвердження того, що Стрілець A* є чорною дірою, тепер ми хочемо піти далі. Ми намагалися зрозуміти, чи є ще щось, приховане в центрі Чумацького Шляху, і чи справді Загальна теорія відносності є правильною теорією гравітації в цьому випадку. Найпростіший спосіб відповісти на це питання уважно стежити за орбітами зір, що проходять близько до Стрільця A*», пояснив Стефан Гіллессен, один з астрономів, які брали участь у цій роботі.

Стрілець A*
Стрілець A* у центрі Чумацького Шляху. Зображення: Wikipedia

Дослідники виявили, що більшість цієї маси близько 99,9% утворилася через чорну діру. Тепер ми можемо бути впевнені, що маса Стрільця A* у 4,3 мільйона разів більша за сонячну. Щоб провести ці виміри, міжнародна команда об’єднала зусилля у проєкті, щоб зібрати докупи дані, отримані з різних інструментів з усього світу. Дослідники кажуть, що майбутні телескопи, такі як Гігантський Магелланів телескоп і Тридцятиметровий телескоп, дозволять проводити ще точніші вимірювання.

«У майбутньому чутливість приладів буде збільшена, що дозволить нам відстежувати навіть слабші об’єкти. Ми сподіваємось отримати набагато більше інформації про центр нашої галактики, ніж бачимо зараз, що дасть нам унікальний і однозначний спосіб вимірювання обертання чорної діри», сказав Гіллессен.

Нагадаємо, що раніше чорна діра розірвала на шматки чотири зорі на очах у NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна