ESA розраховує на допомогу NASA у запуску марсіанського зонда

Голова Європейського космічного агентства заявив, що очікує на підтримку NASA у проєкті ExoMars. ESA остаточно розірвало угоду щодо нього з «Роскосмосом» і тепер намагається привести усе до ладу.

ESA розраховує на NASA
ESA розраховує на NASA. Джерело: ESA

ESA збирається запустити ExoMars разом з американцями

22 червня голова Європейського космічного агентства (ESA) Йозеф Ашбахер заявив, що він очікує від своїх колег із NASA підтримки у реалізації проєкта ExoMars. За його словами, адміністратор NASA Білл Нельсон уже дав таку обіцянку і зараз сторони обговорюють, як це краще зробити.

Раніше головним партнером ESA у цьому проєкті була росія. ExoMars мав стати найбільшою спільною місією двох космічних агенцій, але війна в Україні поставила хрест на майже завершеному проєкті.

«Роскосмос» зажадав, щоб західні країни зняли з нього санкції. ESA цю вимогу виконати не змогло й у березні, попри великі втрати для себе, оголосило про припинення співпраці з відомством Дмитра Рогозіна. Відтоді остаточна доля місії лишалася невизначеною. Час від часу сторони робили заяви про те, що ведуться перемовини, але їхні деталі були невідомі.

Коли запустять марсіанську місію

Із заяв того ж Ашбахера стало відомо, що всі перемовини з росією, які тривали, ледь не до минулого тижня були присвячені розділу обладнання. Річ у тім, що робота над апаратом велася на двох майданчиках: в Італії та росії. Останні два місяці європейці намагалися забрати у Рогозіна своє обладнання, а той хотів отримати з Європи своє.

Тепер ці питання нарешті врегульовані, можна переходити до заміни росіян на американців. Справа ця не така проста. Можливість запускати зонд на Марс відкривається раз на два роки. Успішний запуск у 2022-му був можливий завдяки російському посадковому модулю. У NASA готового рішення для цієї ситуації просто немає.

Як ExoMars мав прибути на червону планету
Посадка ExoMars. Джерело: www.trend.az

Розробка нового обладнання займе деякий час. А ще самим NASA треба якось його вписати у власний бюджет, який розрахований на зовсім інші місії. Тож запустити зонд і марсохід Rosalind Franklin на ньому не вийде ані у 2022-му, ані у 2024 році. Поки що найімовірнішою новою датою старту називають 2026-й.

За матеріалами www.reuters.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна