Братська могила у Бучі потрапила на супутниковий знімок

Сателіт Maxar Technologies зазнімкував масове поховання у Бучі. Відповідно до даних компанії, братську могилу для громадян України почали споруджувати ще 10 березня.

Братська могила у Бучі
Братська могила у Бучі (вгорі від храму). Джерело: Maxar Technologies

Супутник показав, який вигляд має братська могила

Компанія Maxar Technologies відома своїми супутниковими знімками війни в Україні. Цього разу вона опублікувала підтвердження існування у місті Буча братських могил. Навіть більше, знімки доводять, що їхнє створення велося безпосередньо під час розташування у місті російських військ.

На фотографії добре видно церкву. Вона легко ідентифікується як Храм Андрія Первозваного і Всіх святих у Бучі. На південному сході від церкви ще на знімках, датованих 10 березня, видно початок земляних робіт. Останні фото, які були зроблені 31 числа, показують уже цілу траншею завдовжки майже 14 метрів.

Міжнародна агенція новин Reuters каже, що не може підтвердити, чи саме у цьому місті її кореспонденти бачили масове поховання. Водночас кореспондент CNN Фредерік Плейтген свідчить, що знято саме це місце. У твіттері він написав, що там вони робили свій репортаж.

Супутники Maxar та встановлення правди про війну

Знімки, зроблені супутником Maxar, надзвичайно важливі для встановлення правди про те, як загинули мирні мешканці міста Буча. Зараз росія намагається відстоювати думку, що вони є жертвами саме української армії. Або ж стверджує, що жодної масової загибелі цивільних взагалі не було.

Але супутникові зображення фіксували розростання масового поховання протягом усього березня, і це унеможливлює подальшу брехню росії у цьому напрямку. Знімки вказують, що загибель людей збігається з часом перебування у місті «визволителів». Цілком можливо, що у майбутньому за цими фото вдасться встановити, у які саме дні розстрілювали мирних мешканців.

Ймовірно, історія розслідування подій російсько-української війни тільки починається. І супутникові знімки приватних компаній допоможуть встановити істину. Адже вони знімали згори все, що відбувалося протягом бойових дій.

За матеріалами www.reuters.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine