NASA показала неймовірний політ марсіанського гелікоптера Ingenuity на Землі: відео

Цими вихідними відвідувачі Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) у Південній Каліфорнії змогли побачити копію гелікоптера Ingenuity у натуральну величину. Інженери навіть запустили його у недовгий політ, щоб кожен міг побачити, як брат-близнюк дрона за 50 млн км від Землі здійснює схожі польоти над поверхнею Марса.

Марсіанський гелікоптер Ingenuity
Марсіанський гелікоптер Ingenuity

Демонстрація Ingenuity публіці була частиною першого заходу Explore JPL за чотири роки після того, як усе зупинили через пандемію. Відвідувачі могли спостерігати, як машина, схожа на дрон, вагою 1,8 кг та висотою 50 см здійснювала короткі польоти так само, як Ingenuity це робить на Марсі. Але земні умови відрізняються від марсіанських.

Атмосфера на Марсі в 100 разів тонша, ніж на Землі. Тому інженерам потрібно було розв’язати складне питання, як розробити лопаті та двигун таким чином, щоб вони мали достатньо підйомної сили та потужності, аби підняти апарат над поверхнею та здійснити стабільний політ. Щоб досягти цього, лопаті Ingenuity виготовили з вуглецевого волокна. Їх посадили на два ротори, які обертаються зі швидкістю 2500 об/хв — це в 5 разів більше, ніж у гелікоптерів на Землі.

Крім того, під час заходу JPL пілот копії марсіанського дрона стояв поруч, щоб керувати ним. Але справжній Ingenuity отримує інструкції щодо польоту з величезної відстані, перш ніж розгорнути бортову систему навігації  та контролю для забезпечення безпечного польоту.

Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі

Захід Лабораторії реактивного руху NASA відвідали понад 20 тис. осіб. Відвідувачі мали змогу дізнатися більше про минулі, теперішні та майбутні місії космічної агенції, а також поспілкуватися з персоналом JPL та поставити запитання про їхню роботу.

Ingenuity увійшов в історію у квітні 2021 року, коли став першим літальним апаратом, який здійснив керований політ на іншій планеті. Відтоді він здійснив понад 50 польотів на Марсі та навіть долучається до наземного марсохода NASA Perseverance виконувати місії з аерофоторозвідки, щоб допомогти команді JPL спланувати безпечні та ефективні маршрути поверхнею Червоної планети.

Раніше ми повідомляли про те, як на борту Ingenuity опинився неочікуваний «пасажир».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine