На борту Ingenuity опинився неочікуваний «пасажир»

Марсіанський гелікоптер Ingenuity пережив важку зиму та після двомісячної перерви повернувся до польотів. Нещодавно літальний апарат завершив свій 33-й політ після того, як опинився на Марсі разом із марсоходом Perseverance у лютому 2021 року. Під час перельоту Ingenuity подолав понад 111 м трохи менше ніж за хвилину, при цьому гелікоптер прямував до дельти річки Єзеро, щоб повернутися до марсохода. Однак після польоту виявилося, що у гелікоптера був неочікуваний «пасажир».

Ingenuity
Марсіанський гелікоптер NASA Ingenuity

Під час детального вивчення виявилось, що за одну з чотирьох посадкових опор гелікоптера вчепився шматок марсіанського сміття (foreign object debris, FOD). Причому під час 32-го польоту нічого подібного помічено не було. Сторонній предмет походить не з Ingenuity або Perseverance, тому наразі залишається загадкою, з чого він зроблений та що є його джерелом.

Анімація польоту Ingenuity
Анімація польоту Ingenuity

На зображенні нижче, яке було зроблене навігаційною камерою вертольота під назвою Navcam, праворуч можна помітити дивний об’єкт, схожий на шматок пластикового пакета. NASA поки не може пояснити, що це за уламки та звідки вони взялися. На щастя, під час польоту уламок відчепився від опори гвинтокрила та впав на поверхню.

NASA Ingenuity Mars Helicopter
На записі навігаційної камери марсіанського вертольота NASA Ingenuity Mars Helicopter під час його 33-го польоту 24 вересня 2022 року помічений невеликий шматок стороннього предмета. Видно, що він зачепився за одну з посадкових опор гелікоптера. NASA/JPL-Caltech

«Уся телеметрія з польоту, післяпольотного пошуку та передачі є номінальною та не показує жодних ознак пошкодження транспортного засобу. Команди Ingenuity and Perseverance Mars 2020 працюють над визначенням джерела уламка», — йдеться у повідомленні NASA.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity записав дивовижне відео швидкого польоту над Марсом.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine