Ingenuity записав дивовижне відео швидкого польоту над Марсом

NASA опублікувала відео 25-го польоту гелікоптера Ingenuity, що показує найдовший і найшвидший політ цього крихітного гелікоптера. 18 квітня марсіанський дрон NASA Ingenuity подолав відстань 704 м зі швидкістю 5,5 м/с. Наразі команда готується вже до 29-го польоту на Марсі.

Ingenuity
Марсіанський гелікоптер NASA Ingenuity

«Для нашого рекордного польоту навігаційна камера Ingenuity, що спрямована вниз, дала нам дивовижне відчуття того, яке це — парити на висоті 10 метрів над поверхнею Марса зі швидкістю 20 км/год», — розповіла Тедді Цанетос, керівниця групи Ingenuity в NASA.

Відео починається приблизно через 1 секунду після початку польоту. Спрямована вниз чорно-біла камера гелікоптера була спроєктована так, щоб вимикатися, коли гвинтокрилий апарат перебуває в межах метра від поверхні, щоб уникнути потрапляння пилу в затвор.

Як тільки Ingenuity досягає висоти 10 м, вертоліт починає політ на південний захід. Апарат набирає максимальної швидкості через три секунди польоту. Про те, як швидко летить дрон, можна побачити по тіні, що відкидається на пустельну поверхню Червоної планети. Проте весь політ тривалістю 161,3 секунди був скорочений до менш ніж 35 секунд через те, що відео прискорене в 5 разів.

19 квітня 2021 року Ingenuity став першим літальним апаратом із двигуном, що злетів із поверхні іншої планети. Вертоліт заввишки 48 см і вагою 1,8 кг був розроблений для перевірки абсолютно нового способу дослідження інопланетних світів, і він набагато перевершив усі очікування, здійснивши 28 польотів над Марсом при запланованих п’яти. Ingenuity наразі виконує роль напарника-навігатора для марсохода Perseverance, щоб знаходити для зонда більш безпечні маршрути на поверхні Червоної планети.

Нагадаємо, що раніше Ingenuity відзначив рівно рік із моменту першого польоту на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine