Ingenuity здійснив 33-й політ на Марсі

Гелікоптер NASA Ingenuity не зупиняється та продовжує свою важливу для науки та марсохода NASA Perseverance місію. Літальний апарат здійснив черговий політ, протримавшись у повітрі майже хвилину в минулі вихідні під час свого 33-го позаземного вильоту.

Політ Ingenuity на Марсі
Політ Ingenuity на Марсі. Ілюстрація: Space.com

Ingenuity піднявся в небо 24 вересня на 55 секунд. За даними Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) у Південній Каліфорнії, гвинтокрил вагою 1,8 кг піднявся на висоту приблизно 10 м та перемістився на відстань 111 м, перш ніж сісти в новому місці.

Ingenuity допомагає Perseverance досліджувати кратер Єзеро, де в стародавньому минулому існувало рідке озеро та бурхлива дельта річки. У середині 2020-х NASA та Європейське космічне агентство разом планують запустити місію з повернення зразків у цей регіон, яка використовуватиме схожі на Ingenuity гелікоптери, щоб забрати зразки, які містяться всередині корпусу Perseverance, а потім транспортувати їх до ракети для відправлення на Землю. Команда визнала місію зі збору зразків Perseverance та повернення їх на нашу планету ключовими для розуміння історії та потенціалу виникнення життя на Марсі.

Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity влітку взяв двомісячну перерву.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine