Зразки марсохода Perseverance містять загадкові об’єкти

Днями марсохід NASA Perseverance успішно зібрав свій 12-й зразок породи, сховавши крихітну частинку Червоної планети у спеціальний контейнер для безпечного зберігання. Але під час цього процесу команда інженерів помітила таємничі об’єкти, що застрягли в системі збору зразків.

На буровому патроні марсохода Perseverance помічено невеликий волосяний предмет
На буровому патроні марсохода Perseverance помічений невеликий волосяний предмет. Фото: NASA

 «На світлинах видно два невеликі шматочки сміття — об’єкт на керновому долоті та дещо схоже на нитку на свердлильному патроні», — написав керівник проєкту NASA JPL Арт Томпсон.

Волосяний об’єкт легко помітити на зображенні від 4 серпня. Він схожий на маленьку розв’язану нитку, що тримала ґудзик сорочки. Але такі дивні знахідки турбують команду фахівців марсохода щодо можливого забруднення пробірок зі зразками. Команда NASA зараз працює над тим, щоб з’ясувати, звідки взялися уламки та чи походять вони від самого Perseverance, або ж це залишки системи спуску та посадки (EDL), яка доставила ровер на Марс на початку 2021 року.

Дивний об'єкт на борту Perseverance, що нагадує нитку
Дивний об’єкт на борту Perseverance, що нагадує нитку. Фото: NASA

Марсохід робить більше зображень свого обладнання з різних кутів, а також ближче розглядає ділянку навколо місця збору зразка. Томпсон сказав, що додаткова візуалізація та інші діагностичні заходи можуть бути проведені на початку цього тижня, оскільки NASA прагне зрозуміти природу уламків.

Інші знахідки Perseverance

Perseverance виявив чимало загадкових уламків, наприклад, сітку, схожу на зміїну шкіру. Але, ймовірно, це був шматочок сітки від EDL, що залишився після падіння апарата за 2 км від місця посадки.

Порода
Великі уламки можна побачити на каруселі марсохода NASA Perseverance на цьому зображенні від 7 січня 2022 року. Автори: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Із самою системою забору зразків неодноразово виникали проблеми, коли дрібні камінчики заважали вміщувати керни з поверхні Марса. Команда згодом змогла очистити дрібне каміння, що могло поставити під загрозу місію по збору зразків. NASA сподівається повернути ці зібрані шматочки з Марса на Землю за допомогою амбітної місії, яка все ще перебуває на стадії розробки та включатиме відправлення на Червону планету кількох нових дронів.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance вигравіював лазером перше «повідомлення» на поверхні Марса.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine