Perseverance знайшов на Марсі щось схоже на волосінь

Марсохід, що працює на поверхні Червоної планети, знайшов на поверхні щось схоже на рибальську волосінь. Цей шматок спутаних волокон виявився частиною його власної системи посадки.

«Рибальська волосінь» на Марсі
Perseverance знайшов щось схоже на волосінь. Джерело: www.sciencealert.com

Марсохід Perseverance знайшов дивний об’єкт

Ровер Perseverance виявив несподівану знахідку, яка могла б стати сенсацією. На позбавленій життя поверхні Марса він знайшов шматок сплутаної мотузки. Найбільше вона нагадує рибальську волосінь. Виникає питання, хто міг полишити її на цій планеті та де він міг рибалити.

Останні озера на поверхні Червоної планети зникли ще мільярди років тому. Тож чи можливо, що тоді, коли ще на Землі не існувало багатоклітинного життя, хтось рибалив в одному з них і загубив цю волосінь? Насправді все пояснюється значно простіше.

Фахівці, що керували механічною рукою Perseverance, за допомогою якої він відбирав зразки, упізнали «волосінь». Вона виявилася шматком його власної системи посадки. Чи то парашут, чи то посадковий ступінь, чи то задня оболонка. Попри те, що ровер від’їхав на значну відстань від місця своєї посадки, вітер пригнав до нього частини його власної системи посадки.

Шматок системи посадки ровера
Дивний об’єкт на Марсі. Джерело: www.sciencealert.com

Чи загрожує «волосінь» екології Марса

Це вже не перший випадок, коли Perseverance знаходить на поверхні щось, що виявляється частиною його системи посадки. Раніше він уже знаходив власний парашут. А ще був дивний предмет, що застряг у скелі. Він виявився частиною теплового щита апарата.

Звичайно, можна посміятися з людей, які щоразу влаштовують із цього приводу сенсації. Але постає значно серйозніше питання: чи не перетворять усі ці «відходи наукової діяльності» Червону планету на велетенське звалище? Чи не буде ця волосінь вічно котитися Марсом як пам’ятник тому, що люди смітять усюди, де з’являються?

Інженери місії Perseverance впевнені, що ні. Вони вірять, що за сто років на Марсі житимуть люди, які збиратимуть усі ці шматки та виставлятимуть їх у музеях. Експонати свідчитимуть про перші кроки освоєння цієї планети.

За матеріалами www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine