Perseverance зробив екстремально великий план ювілейного зразка з Марса

Наразі вся увага прикута до телескопа James Webb. Його перші зображення здивували, вразили, засліпили та збентежили. Серед таких грандіозних подій легко забути, що лише півтора року тому на Червоній планеті сів марсохід розміром з автомобіль на ім’я Perseverance. Буквально недавно вся слава віддавалась саме цьому роботу. З моменту свого прибуття на дно стародавнього марсіанського кратера Єзеро Perseverance блукає навколо, досліджуючи поверхню, пробурюючи скелі, щоб отримати зразки. Станом на 6 липня було отримано дев’ять таких зразків.

10-й зразок, зібраний Perseverance
10-й зразок, зібраний Perseverance. Фото: NASA

У той же день, коли NASA поділилась з усім світом світлинами з James Webb, Perseverance зібрав 10-й зразок породи з поверхні Марса. Причому ювілейний зразок показали великим планом, який був отриманий одразу після забору породи.

Як зазначає NASA у своєму повідомленні, зразки дуже тонкі, як мізинець. Але в такому крихітному об’ємі зберігається найцінніша інформація. Дослідники сподіваються вивчити ці породи в найближче десятиліття, коли вони будуть доставлені на Землю наступною місією. Потім, проаналізувавши їхній хімічний склад, вчені зможуть знайти ознаки стародавнього життя. А поки зразки будуть надійно зберігатися всередині Perseverance.

Цікаво, що Perseverance вже шукає відповідне місце для майбутньої посадки космічного корабля. Аерокосмічна адміністрація повідомляє, що їм потрібна пласка зона посадки з радіусом 60 метрів.

Нагадаємо, що раніше Perseverance знайшов сміття на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine