Perseverance оглянув можливе місце посадки місії MSR

Фахівці NASA використали ровер Perseverance для детального огляду однієї з ділянок марсіанської поверхні. У майбутньому він може бути обраний місцем посадки місії MSR (Mars Sample Return), метою якої є доставлення на Землю зразків ґрунту Червоної планети.

Зразки марсіанського ґрунту

Крім різних наукових приладів, на борту марсохода Perseverance також встановлений блок із 43 капсул. Вони призначені для збирання зразків марсіанського ґрунту та атмосфери, які за задумом конструкторів потім будуть доставлені на Землю спеціальною місією. На цей час Perseverance заповнив 11 капсул (9 зі зразками ґрунту, 1 зі зразками атмосфери, 1 зі зразками частинок).

Знімок потенційного місця посадки місії MSR. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Коли марсохід завершить збір зразків, він вивантажить капсули на ділянці, яка підходить для безпечної посадки повертальної місії. До неї висуваються такі вимоги. Це має бути плоска область радіусом 60 метрів, вкрита піщаними дюнами, яка не має каменів діаметром більше ніж 19 см та значних перепадів висот.

Зрозуміло, що у розпорядженні NASA є детальні орбітальні знімки всього регіону, проте вони не можуть йти в жодне порівняння зі знімками, зробленими безпосередньо на місці. Тому, крім виконання своєї наукової програми, на Perseverance також була покладена додаткова місія з пошуку потенційних місць для посадки MSR.

Пошуки місця посадки місії MSR

Perseverance вже приступив до вирішення цього завдання. Нещодавно ровер зробив панораму однієї з найперспективніших ділянок. За словами фахівців, попереднє вивчення знімків показало, що він задовольняє всі необхідні вимоги та буде включений до списку потенційних «аеродромів».

Панорама потенційного місця посадки місії MSR. Джерело: NASA/JPL-Caltech

На цей час початок реалізації MSR запланований на 2027 — 2028 рік, доставлення зразків на Землю — на 2023 рік. Варто зазначити, що Китай також має проєкт аналогічної місії. Її запуск запланований на 2028 рік, повернення на Землю має відбутися у 2031 році.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine