Maxar Technologies побудує перший елемент станції Gateway

Космічні технології

23 травня адміністратор NASA Джим Брайденстайн (Jim Bridenstine) повідомив, що аерокосмічна адміністрація обрала компанію, яка займеться створенням першого елемента навколомісячної орбітальної станції Gateway (LOP-G). Контракт на його виготовлення отримала Maxar Technologies.

Компанія побудує електродвигуновий модуль PPE (Power and Propulsion Element). Цей елемент забезпечуватиме станцію 50 кВт енергії, що виробляється сонячними батареями. Його оснастять набором іонних двигунів, які використовують ефект Холла. Представники Maxar вже заявили, що дизайн модуля буде заснований на архітектурі супутникової платформи 1300-ї серії.

Крім Maxar, у конкурсі на створення PPE також брали участь компанії Boeing, Lockheed Martin, Orbital ATK (нині частина Northrop Grumman) і Sierra Nevada. Загальна сума контракту на виготовлення модуля складе 375 млн доларів. NASA планує запустити PPE на комерційному носії 2022 року.

Модуль має стати важливою частиною програми Artemis, основна мета якої — висадка експедиції на південному полюсі Місяця у 2024 році. Для досягнення цієї мети NASA ухвалила рішення змінити конфігурацію LOP-G. До 2024 року буде побудована «мінімальна» версія станції, що складається з PPE та невеликого житлового відсіку. Астронавти зможуть використовувати її як перехідний пункт на шляху до місячної поверхні й назад.

Крім того, нещодавно NASA відібрала 11 американських аерокосмічних компаній. Вони отримають гранти на проведення дослідницьких робіт, випробування технологій та створення прототипів елементів, які будуть використані в місячному пілотованому модулі. До списку увійшли такі компанії: Aerojet Rocketdyne, Blue Origin, Boeing, Dynetics, Lockheed Martin, Masten Space Systems, Northrop Grumman, OrbitBeyond, Sierra Nevada, SpaceX і SSL (Maxar Technologies).

За матеріалами https://www.nasa.gov