Супутники побачили наслідки удару дронів по аеродрому «Кущевская»

OSINT-аналітик Брейді Афрік опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Х супутникові знімки російського аеродрому «Кущевская» в Краснодарському краї. 27 квітня СБУ завдала по ньому удару дронами й тепер можна оцінити наслідки цієї атаки.

Знімок аеродрому «Кущевская»
Знімок аеродрому «Кущевская». Джерело: twitter.com/bradyafr

Аеродром «Кущевская»

У мережі з’явилися зображення російського аеродрому «Кущевская» після того, як захисники України завдали по ньому 27 квітня удару дронами. Знімки зробив супутник компанії Planet Labs, а опублікував їх на своїй сторінці у соціальній мережі X, раніше відомій як Twitter, OSINT-аналітик Брейді Афрік.

Перша світлина датується 19 березня. Завдяки їй можна переконатися, що це — той самий аеродром, по якому було завдано удару, і що він активно використовується росіянами для здійснення бомбардувань України.

На другому знімку, який був зроблений 28 квітня, можна побачити самі сліди від влучань. Фрагментів знищеної техніки на них не видно, проте добре помітні сліди горіння. Брейді Афрік запевняє, що в цьому місці було знищено чимало керованих авіабомб.

Знімок аеродрому «Кущевская»
Знімок аеродрому «Кущевская». Джерело: twitter.com/bradyafr

Влучання в глибині ворожої території

Аеродром «Кущевская» розташований достатньо далеко від лінії фронту. Відстань до нього з будь-якої точки, звідки СБУ могли б вільно запустити безпілотник, перевищує 200 км. Однак повідомлення про те, що він був вражений, з’явилися вже вранці 27 квітня. За інформацією українських спецслужб та ЗМІ, там перебували десятки військових літаків, РЛС та чимало персоналу.

Одночасно стало відомо про вибухи на території Славянського та Ільського нафтопереробних заводів. Останнім часом ЗСУ та СБУ завдають все нових і нових ударів вглибині території росії. Вони поступово стають звичними.

При цьому чимало питань виникає щодо того, як вони здійснюються вглибині ворожої території. Адже дальності невеликих дронів явно недостатньо для того, аби долати сотні кілометрів. Тож для цього використовуються або більші за розміром апарати, або диверсійні групи, які заходять глибоко на територію росії та вражають цілі з відстані у кілька кілометрів.

За матеріалами twitter.com/bradyafr

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine