Фото дня: Dragon 2 на стартовому майданчику

Космічні технології Фото космосу

Представлені знімки зроблені на стартовому комплексі LC 39А на мисі Канаверал. Колись він використовувався для запусків за програмами Apollo та Space Shuttle. Зараз же на ньому встановлена ракета Falcon 9 із кораблем Dragon 2 (Crew Dragon).

Falcon 9 з кораблем Dragon 2 на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Ракета була розміщена на стартовому майданчику у межах серії передпольотних тестів. Вони включають заправлення, тестовий прожиг двигунів першого ступеня та перевірку переходу, по якому астронавти повинні потрапити на борт корабля. Ці операції планують здійснити у наступні кілька тижнів.

Формально запуск Falcon 9 запланований на 17 січня. Але, на думку більшості експертів, швидше за все, він відбудеться не раніше лютого. На це вказав і сам Ілон Маск, який залишив коментар до знімків: «Приблизно місяць до першого орбітального випробувального польоту Crew Dragon».

Окрім різних технічних питань, зсув дати першого польоту Dragon 2 може бути пов’язаний із «шатдауном» американського уряду. Для остаточного узгодження запуску компанії SpaceX можуть знадобитися додаткові дозволи експертів NASA, які відповідають за безпеку. Однак більшість персоналу агентства наразі перебуває у неоплачуваній відпустці, що значно ускладнює виконання необхідних процедур.

Dragon 2 буде запущений до Міжнародної космічної станції у безпілотному режимі у межах місії Сrew Demo-1. Мета випробування полягає у комплексній перевірці всіх систем космічного апарата. Йому доведеться зістикуватися з МКС і пробути кілька тижнів у складі орбітального комплексу, після чого повернутися на Землю. Отримані дані будуть використані для сертифікації корабля для пілотованих польотів.