Опубліковано оновлений графік перших польотів Dragon 2 і CST-100 Starliner

Космічні технології

NASA, Boeing і SpaceX скоригували дати перших польотів комерційних космічних кораблів Dragon 2 (Crew Dragon) і CST-100 Starliner. Оновлений графік має такий вигляд:

  • Перший безпілотний політ корабля Dragon 2 (місія Crew Demo-1) призначено на 2 березня.
  • Перший безпілотний політ корабля CST-100 Starliner відбудеться не раніше квітня 2019 року.
  • Тест системи аварійного порятунку (САС) CST-100 Starliner на стартовому майданчику відбудеться не раніше травня 2019 року.
  • Тест САС Dragon-2 під час польоту відбудеться в червні 2019 року.
  • Перший пілотований політ Dragon 2 відбудеться в червні 2019 року.
  • Перший пілотований політ CST-100 Starliner відбудеться не раніше серпня 2019 року.

За заявою NASA, додатковий час дасть змогу завершити тестування всього необхідного обладнання, підготовку персоналу, а також отримати необхідні дозволи, що було неможливо зробити через частковий «шатдаун» федерального уряду.

У січні SpaceX здійснила успішне пропалення Falcon 9 зі встановленим на ній Dragon 2. Ця ракета відправить корабель у подорож до МКС. Планується, що Dragon 2 пробуде кілька тижнів у складі орбітального комплексу, після чого повернеться на Землю. Отримані під час польоту дані будуть використані для сертифікації корабля для пілотованих місій.

Що стосується Boeing, то компанія продовжує тести CST-100 Starliner, а фахівці ULA проводять фінальні перевірки ракети Atlas V, яку буде використано для запуску корабля. Нещодавно NASA повідомила про зміну складу першого екіпажу Starliner. Місце астронавта Еріка Боу (Eric Boe), який вибув через медичні причини, зайняв Майкл Фінк (Michael Fincke). На його рахунку три місії до МКС.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov