Китай створив лабораторію Tiandu для дослідження далекого космосу

Китайське національне космічне управління (CNSA) заявило про заснування лабораторії Tiandu для підтримки зростаючих планів країни щодо місячних та міжпланетних місій. Було розкрито трохи деталей нового проєкту. Tiandu буде проводити наукові, технологічні та інженерні дослідження, орієнтовані на великі місії дослідження далекого космосу. Але CNSA заявило, що підтримає лабораторію у розробленні великомасштабних фундаментальних наукових досліджень.

Zhurong
Лабораторія допоможе досліджувати глибокий космос та підтримати розробку інших місій у віддалені місця Сонячної системи. Зображення: CNSA/PEC

Голова CNSA Чжан Кецзянь повідомив Chinadaily, що лабораторія буде підтримувати майбутні місячні місії, китайську програму дослідження планет, Міжнародну місячну дослідницьку станцію (ILRS) та плани створення системи захисту від астероїдів. Tiandu також призначена для підтримки міжнародних наукових програм.

«Лабораторія буде відкритою для всього світу. Ми сподіваємось залучити міжнародні таланти для роботи в ній», — заявив головний розробник китайської програми дослідження Місяця Ву Вейжень.

Tiandu розташована у Хефеї, столиці китайської провінції Аньхой. Лабораторія була відкрита у лютому 2022 року. Вона заснована спільно з CNSA, урядом провінції Аньхой та Університетом науки та технологій Китаю. Вона також матиме філію у Пекіні.

Майбутні плани Китаю з підкорення космосу

Розробка спрямована на підтримку загальної стратегії перетворення Піднебесної на всеосяжну космічну державу. Наприклад, 2020 року Китай запустив свою першу незалежну міжпланетну місію «Тяньвень-1» і зібрав перші зразки з Місяця більш ніж за 40 років за допомогою місії «Чан’е-5».

Наступними китайськими місячними місіями будуть спроба повернення зразка «Чан’е-6» та проєкт багатоцільового космічного корабля «Чан’е-7». Обидва вони будуть націлені на південний полюс Місяця і запущені приблизно 2024 року. Місія «Чан’е-8» буде зосереджена на використанні відновлюваних ресурсів та технологічних випробувань, зокрема 3D-друк, які, як очікується, запустять до кінця десятиліття.

Планетарні плани країни включають операцію з повернення зразків із Марса приблизно в 2030 році, місію з відправлення зонда в систему Юпітера, місію з повернення зразків з астероїдів та вивчення комети зблизька. Також у планах місія із запуску пари космічних апаратів до Марса і навіть до краю Сонячної системи.

Нагадаємо, що раніше Китай планував відкрити для туристів космічну станцію «Тяньгун».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Як кількість опадів впливає на поля та ліси: супутникове дослідження
SpaceX виловила уламки Starship: що залишилось від ракети після шостого польоту Starship
Телескоп ALMA: у віддаленій галактиці серед пилу народжуються нові світила
SpaceX прагне надати космічному комплексу Starbase статус міста
Раз на століття схожі на Сонце зорі породжують велетенські вибухи
Без океану магми: місія NASA зазирнула в серце вулканічного світу
Підйом завершено: ровер Perseverance піднявся на вал кратера Єзеро
Японська компанія Ispace готується видобувати на Місяці гелій-3
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення