Китай запустить супутник для вивчення зір, знищених чорними дірами

Національний космічний науковий центр Китаю затвердив проєкт місії під назвою «Зонд Ейнштейна» (Einstein Probe). Вона буде запущена наступного року з метою вивчення таких драматичних подій, як знищення зір чорними дірами та спалахи наднових.

Супутник «Зонд Ейнштейна» (концепт). Джерело: Chinese Academy of Sciences

1400-кілограмовий апарат буде оснащений двома рентгенівськими телескопами: WXT (Wide-field X-ray Telescope) та FXT (Follow-up X-ray Telescope). WXT має поле зору 3600 квадратних градусів. Він займеться скануванням неба у пошуках випромінювання, що супроводжує приливну руйнацію світил надмасивними чорними дірами. Після виявлення такої події апарат зосередиться на FXT з метою детальнішого аналізу.

Вчені сподіваються, що зібрані місією дані дозволять пролити світло на те, як саме чорні діри «поїдають» зоряні останки та формують джети. Вони також знадобляться і для вивчення інших астрономічних феноменів. Серед них спалахи наднових, магнітари, активні галактичні ядра, гамма-сплески, а також взаємодія комет із сонячним вітром.

Варто зазначити, що проєкт реалізується за підтримки ESA. Агентство розробило телескоп FXT та забезпечить підтримку з боку наземних станцій. Також очікується, що результати спостережень «Зонда Ейнштейна» будуть доповнені китайсько-французьким рентгенівським телескопом SVOM, запуск якого запланований на 2023 рік.

Ви також можете почитати про космічні плани Китаю на п’ять років.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine