James Webb зазнімкував Юпітер

12 липня NASA опублікувала довгоочікувані перші знімки телескопа James Webb (JWST). Вони демонструють далекі галактики, туманності та регіони активного зореутворення. Але, як виявилося, JWST вже встиг зазнімкувати куди близький до Землі об’єкт — Юпітер.

Знімки Юпітера містяться в опублікованому NASA звіті, присвяченому технічному стану телескопа та його першим науковим результатам. Згідно з документом, знімки були зроблені в межах операцій із тестування та калібрування наукових інструментів JWST. Фахівці місії хотіли переконатися, що телескоп зможе відстежувати рухому ціль, в умовах впливу на його оптику розсіяного світла. Це особливо важливо для спостереження таких об’єктів, як кільця планет та їх супутники.

Знімки Юпітера, зроблені телескопом James Webb. Джерело: Джерело: NASA, ESA, CSA, STScI

Загалом JWST отримав два портрети Юпітера в ближньому інфрачервоному діапазоні. Вони були зроблені камерою NIRCam із використанням фільтрів на довжині хвилі 2,12 мкм та 3,23 мкм. Час витримки становив 75 секунд.

Зроблені JWST знімки демонструють характерні смуги в атмосфері Юпітера та знамениту Велику червону пляму — величезний вихор розміром із Землю. На знімки також потрапили супутники — Європа, Фіва та Метіда. Темна пляма, яку можна побачити на одному із зображень — це тінь, яку Європа відкидає на Юпітер.

Варто зауважити, що це лише тестові знімки. Надалі JWST зробить більш детальні портрети Юпітера та інших об’єктів Сонячної системи.

За матеріалами https://www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine