James Webb побачив, як народжувалось Сонце: фото

Нашому Сонцю вже понад чотири мільярди років. Але, якщо б ви могли опинитися в минулому і сфотографувати момент його народження, ви би побачили щось подібне до вражаючого знімку, створеного космічним телескопом James Webb. На світлині видно молоду зірку в сузір’ї Оріона, яка викидає потужні потоки речовини.

HH212
Світлина протозоряного джета HH212. Фото: Flickr

На фото видно, що процес народження та зростання зорі є вкрай вибуховим. Ударні хвилі та високоенергетичні струмені, схожі на зафіксовані на знімку — це природні явища, які виникають при народженні нової зорі під назвою HH212. Вона розташована на відстані близько 1300 світлових років, неподалік від трьох яскравих зірок знаменитого Поясу Оріона. На знімку, зробленому телескопом James Webb, помітні масивні витоки газу, які, за думкою вчених, регулюють процес зореутворення.

Вік HH212 оцінюється приблизно в 50 тисяч років. Вчені вважають, що Сонце на початку свого існування могло виглядати дещо схоже. Струмені газу, ймовірно, допомагають зірці не вийти з-під контролю під час прискорення обертання навколо своєї осі. За розрахунками, струмінь має довжину 1,6 світлового року та поширюється зі швидкістю приблизно 100-150 км/с. З цього можна зробити висновок, що викиди почалися близько 7 тисяч років тому.

На жаль, саму протозірку на знімку космічного телескопа не видно. Вона прихована щільним газово-пиловим диском. Але це не знижує ефектність отриманого зображення, яке зайвий раз нагадуює нам про те, наскільки James Webb змінює наше уявлення про космос, надаючи нам його унікальні види.

Крім того, вчені використовують космічний телескоп для дослідження таємниць раннього Всесвіту, сподіваючись виявити нові дані, що стосуються його еволюції.

Раніше ми повідомляли про те, як Gaia розкрила трагічне майбутнє Сонця.

За матеріалами bgr.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку
Космічний апарат Hera надіслав моторошні знімки Землі з відстані 2 млн км
Приховані світи: скільки екзопланет ховається у відомих системах
Прощальний танець: місія Hera зазнімкувала Землю та Місяць, які віддаляються
Проліт астероїда Апофіс повз Землю викличе сейсмічні поштовхи та зсуви
NASA відновлює виходи у відкритий космос після піврічної заборони
Спостереження виявляють сотні можливих надгігантських зір у двох сусідніх галактиках