Свідок неймовірно складного процесу: фотограф 12 років документував збирання JWST

Космічний телескоп James Webb (JWST) наразі вдивляється у глибини космосу,роблячи неймовірні знімки. Але його шлях до зірок був доволі тернистим і зайняв цілих 30 років. Завдяки фотографу Крісу Ганну ми можемо побачити приголомшливі світлини того, як цей найскладніший прилад людства збирали протягом 12 років.

Критично важливе розгортання вторинного дзеркала Webb
Критично важливе розгортання вторинного дзеркала JWST. Фото: Chris Gunn

Кріс Ганн приєднався до команди James Webb у 2009 році після того, як відпрацював фотографом на місії Hubble, де він тривалий час провів поруч із одним із найбільших технологічних і наукових досягнень людства.

У нещодавньому інтерв’ю для PopSci Ганн пояснює, що найскладнішим під час зйомок збірки JWST був постійний розвиток проєкту: «Бачити, як частини обсерваторії об’єднуються разом, було дивовижно. Але хитрість полягала в тому, щоб зберегти послідовність і передати геометричну неперевершеність приладу на моїх фотографіях протягом усього його розвитку».

Ганн випустив книгу своїх фотографій під назвою Inside the Star Factory («Всередині зоряної фабрики»), що супроводжується глибоким оглядом James Webb від популяризатора науки Крістофера Ванджека.

«Серед моїх улюблених моментів — прибуття перших дзеркал. Я був вражений, коли вперше побачив оптичну систему, розгорнуту всередині випробувальної камери NASA. Під час кожного з цих етапів проєкту чисті кімнати були наповнені почуттям трепету і здивування. Загалом вони не дуже шумні, але в ці моменти там було надзвичайно тихо. У мене було відчуття, що я стаю свідком великого досягнення людства», — розповідає Ганн в інтерв’ю PopSci.

Ганн каже, що через велику тривалість проєкту він знімав на три різні фотокамери: Nikon D3, Nikon D4 та середньоформатну камеру Hasselblad-H.

Завдяки старанням і таланту фотографа людство має змогу побачити процес збирання найчутливішого телескопу, що був коли-небудь створений на Землі.

Раніше ми повідомляли про те, як Hubble і James Webb разом отримали барвисту світлину скупчення галактик «Різдвяна ялинка».

За матеріалами petapixel.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine