Інженери ESA з’єднали два головні компоненти телескопа Euclid

Співробітники компанії Thales Alenia Space успішно поєднали два головні компоненти телескопа Euclid — службовий модуль та модуль корисного навантаження. Найближчим часом на апарат встановлять теплозахисний екран, сонячні батареї та антену, після чого він пройде фінальні тести та буде доставлений до місця запуску.

Завдання телескопа Euclid

Телескоп Euclid призначений для вивчення історії розширення Всесвіту, формування його великомасштабних структур, розподілу загадкової темної матерії та темної енергії. Для цього він буде здійснювати високоточні вимірювання червоних зсувів далеких галактик (у радіусі до 10 млрд світлових років від Чумацького Шляху). Уточнені дані про зв’язок червоного зміщення та відстані допоможуть астрономам краще розібратися в тому, як Всесвіт набув свого нинішнього вигляду.

Обсерваторія Euclid в уявленні художника. Джерело: SA/ATG medialab

Для виконання завдань Euclid отримав 1,2-метрове дзеркало. Наукова начинка апарата представлена двома інструментами: візуалізатором видимого випромінювання (VIS), а також спектрометром та фотометром ближнього інфрачервоного діапазону (NISP).

Збирання телескопа Euclid

Складання Euclid розпочалося у 2020 році. Після встановлення приладів модуль корисного навантаження успішно пройшов низку тестів, які продемонстрували його здатність витримати умови космічного польоту. Аналогічні випробування пройшов і службовий модуль. Після цього наприкінці минулого року їх доставили на підприємство Thales Alenia Space для фінального збору.

Збирання телескопа Euclid. Джерело: ESA — S. Corvaja

Після успішного з’єднання двох основних модулів Euclid інженери готуються встановити на апарат всі компоненти, що залишилися. Це теплозахисний екран, сонячні батареї та антена високого підсилення. Після цього Euclid пройде серію фінальних тестів, а потім буде підготовлений до транспортування на космодром Куру у Французькій Гвіані.

Запуск телескопа запланований на 2023 рік. Він буде виведений на орбіту навколо точки Лагранжа L₂ системи Сонце-Земля за допомогою ракети Ariane 6.

Ви також можете прочитати про цікавий експеримент, під час якого астронавти спробують створити лінзу у космосі.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine