Китай втратив секретний супутник

27 вересня з китайського космодрому Січан відбувся пуск ракети «Чанчжен-3B». На її борту перебував секретний супутник «Шійян-10», який мав бути виведений на геостаціонарну орбіту.

Старт ракети «Чанчжен-3B». Джерело: CASC

Пуск відбувся у штатному режимі. За даними американських систем стеження, космічний апарат відокремився від носія та вийшов на перехідну орбіту з перигеєм 177 км і апогеєм 40 105 км. Однак Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASС) так і не підтвердила успішне розгортання супутника, що породило чутки про аварію. Наступного дня державні ЗМІ КНР опублікували повідомлення про аномалію, що призвела до втрати апарата.

Точне призначення втраченого супутника невідоме. За деякими даними, попередній апарат серії призначався для проведення спостережень за іншими геостаціонарними супутниками.

Варто зазначити, що того ж дня з різницею всього у дві години з території КНР відбувся ще один старт. Ракета «Куайчжоу-1A» успішно вивела на сонячно-синхронну орбіту супутник ДЗЗ «Гаофен-02D». Це була перша місія носія після невдалого пуску, що відбувся у вересні минулого року.

За матеріалами: https://www.nasaspaceflight.com