Прилади телескопа Euclid пройшли успішні випробування у вакуумній камері

Фахівці ESA та компанії Airbus Defence and Space успішно завершили 60-денні термальні випробування модуля корисного навантаження космічного телескопа Euclid. Вони проводилися у вакуумній камері, що розташована на території випробувального центру Airbus у Тулузі.

Оптичний тест телескопа Euclid. Джерело: ESA

Під час експерименту модуль охолоджувався до -150°C (саме за такої температури він працюватиме в космосі). Також фахівці проводили перевірку оптичних характеристик його приладів, для чого використовувалися спостереження імітованих точкових джерел — «штучних зірок». Тести виявили аномалію у програмному забезпеченні телескопа, яка потім була усунена.

Проєкт Euclid реалізується у межах наукової програми ESA Cosmic Vision. Довжина апарата становить 4,5 м, ширина — 3,1 м, загальна маса — 2,1 тонни. Він оснащений 1,2-метровим дзеркалом. Наукове обладнання телескопа представлене ​​двома інструментами: візуалізатором видимого випромінювання (VIS), а також спектрометром і фотометром ближнього інфрачервоного діапазону (NISP).

Обсерваторія Euclid в уяві художника. Джерело: SA/ATG medialab

Euclid призначений для вивчення історії розширення Всесвіту, формування його великомасштабних структур, розподілу темної матерії та темної енергії. Для цього телескоп здійснюватиме високоточні вимірювання червоних зміщень далеких галактик (у радіусі до 10 млрд світлових років від Чумацького Шляху). Уточнені дані про зв’язок червоного зсуву та відстані допоможуть астрономам краще розібратися в тому, як Всесвіт набув свого теперішнього вигляду.

На наступному етапі проєкту модуль корисного навантаження буде доставлений в Італію, де його інтегрують зі службовим модулем. Після цього остаточно зібраний телескоп пройде серію нових випробувань. Його запуск запланований на кінець 2022 року. Якщо все піде за планом, Euclid буде виведений на робочу позицію в околиці точки Лагранжа L₂ системи «Сонце-Земля», розташованої на відстані 1,5 млн км від нашої планети у протисонячному напрямку.

За матеріалами: https://www.esa.int