EOS створив інтерактивну карту українських сільгоспугідь

У наступному році Україна має намір зняти мораторій на продаж сільгоспугідь. У зв’язку з цим EOS Crop Monitoring підготував інтерактивну супутникову карту, що дозволяє оцінити реальний стан національних агроресурсів. Інформація, покладена в її основу, одержана компанією EOS Data Analytics спільно з Інститутом космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством України.

Сільськогосподарські угіддя з космосу. Джерело: NASA

Основною метою проєкту є забезпечення більшої прозорості використання земельних ресурсів, як з боку уряду, так і приватними землевласниками. Карта дозволяє ефективно оцінювати розміри полів, знаходити незареєстровані сільгоспугіддя, аномалії у сівозміні та аналізувати розподіл культур по різних регіонах. Це дозволить гравцям ринку — включаючи страховиків, національні компанії, а також іноземних інвесторів — краще оцінювати реальний стан справ.

Карта створена фахівцями EOS, вже показала, що у багатьох регіонах країни площа сільськогосподарських угідь перевищує цифри, зазначені у національному реєстрі. Так, територія полів зайнятих ріпаком у Херсонській області становить 117,8 тис. га — це на 33% більше, ніж написано в офіційних звітах. А у сусідній Дніпропетровській області вдалося знайти 136,4 тис. га посівів у незареєстрованих сільгоспугіддях.

За словами власника EOS Максима Полякова, цей проєкт встановлює важливий прецедент використання супутникового моніторингу для потреб ринку. При цьому зазначену технологію можна використовувати не тільки для виявлення прихованих процесів та оптимізації використання ресурсів, але й для розв’язання глобальних екологічних проблем.

За матеріалами https://eos.com

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна