На честь 15-річчя з початку роботи автоматичного апарата Mars Express, Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало серію зображень, на яких відображений кратер Корольов. Ця 82-кілометрова структура розташована в північній півкулі Червоної планети, на околиці великого дюнного поля, що оточує частину полярної шапки Марса.
Знімки Mars Express створюють враження, що кратер Корольов повністю засипаний свіжим снігом. Але це не зовсім так. Насправді він покритий не снігом, а льодом. Річ у тім, що дно кратера лежить на два кілометри нижче навколишньої поверхні. Завдяки цьому він виступає своєрідною «крижаною пасткою». Крижані частинки, що осідають на його дні, залишаються в стабільному стані через наявність постійного холодного атмосферного шару, що оберігає їх від подальшого випаровування. У результаті, в кратері поступово накопичується лід. За оцінками вчених його товщина в центральній частині ударної формації досягає 1,8 км.
Представлені знімки кратера є композитними. Вони складені із зображень, отриманих зондом Mars Express із п’яти різних орбіт. Роздільна здатність знімків сягає 21 м/піксель.
Кратер Корольов був названий на честь радянського вченого та конструктора ракетної техніки Сергія Павловича Корольова. Як правило, одне й те саме ім’я може використовуватися для назви будь-яких небесних тіл або об’єктів планетної топографії лише один раз. Але Міжнародний астрономічний союз іноді робить виняток для діячів, які зробили особливо значний внесок у розвиток науки та космонавтики. Тому ім’ям Корольова названо одразу два великі кратери (на Марсі та на зворотному боці Місяця), а також астероїд.
За матеріалами http://www.esa.int