ESA показало заледенілий кратер Корольов

На честь 15-річчя з початку роботи автоматичного апарата Mars Express, Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало серію зображень, на яких відображений кратер Корольов. Ця 82-кілометрова структура розташована в північній півкулі Червоної планети, на околиці великого дюнного поля, що оточує частину полярної шапки Марса.

Зображення кратера Корольов, отримане станцією Mars Express. Джерело: ESA/DLR/FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

Знімки Mars Express створюють враження, що кратер Корольов повністю засипаний свіжим снігом. Але це не зовсім так. Насправді він покритий не снігом, а льодом. Річ у тім, що дно кратера лежить на два кілометри нижче навколишньої поверхні. Завдяки цьому він виступає своєрідною «крижаною пасткою». Крижані частинки, що осідають на його дні, залишаються в стабільному стані через наявність постійного холодного атмосферного шару, що оберігає їх від подальшого випаровування. У результаті, в кратері поступово накопичується лід. За оцінками вчених його товщина в центральній частині ударної формації досягає 1,8 км.

Представлені знімки кратера є композитними. Вони складені із зображень, отриманих зондом Mars Express із п’яти різних орбіт. Роздільна здатність знімків сягає 21 м/піксель.

Кратер Корольов був названий на честь радянського вченого та конструктора ракетної техніки Сергія Павловича Корольова. Як правило, одне й те саме ім’я може використовуватися для назви будь-яких небесних тіл або об’єктів планетної топографії лише один раз. Але Міжнародний астрономічний союз іноді робить виняток для діячів, які зробили особливо значний внесок у розвиток науки та космонавтики. Тому ім’ям Корольова названо одразу два великі кратери (на Марсі та на зворотному боці Місяця), а також астероїд.

За матеріалами http://www.esa.int