Екологічна експертиза космодрому SpaceX продовжена ще на місяць

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) повідомило про чергове продовження термінів екологічної експертизи космодрому SpaceX у Бока-Чиці (Техас). Тепер вона завершиться не раніше  29 квітня 2022 року.

Прототип SpaceX на космодромі Бока-Чика. Джерело: SpaceX

Екологічна експертиза космодрому Бока-Чика є ключовим елементом, необхідним SpaceX для отримання дозволу на перше орбітальне випробування космічного корабля Starship та ступеня Super Heavy. Спочатку вона мала завершитися ще 31 грудня 2021-го. Проте відтоді FAA вже тричі продовжувала її термін. Основною причиною перенесення стала велика кількість коментарів від представників громадськості. Також FAA вимагає провести додаткові консультації з місцевими організаціями та органами влади.

Ілон Маск уже прокоментував рішення FAA, сказавши, що чекав на нього. Водночас поки що незрозуміло, чи продовження термінів експертизи зробило якийсь помітний вплив на терміни першого польоту Starship. Днями у SpaceX повідомили про внесення технічних змін до конструкції системи. Зокрема, тепер на Super Heavy планується встановити нові, потужніші двигуни Raptor 2. Однак потрібна для польоту кількість силових агрегатів буде готова не раніше наступного місяця, після чого буде потрібно ще як мінімум місяць для їхнього встановлення. Крім того, недавно Ілон Маск заявив, що компанія виділяє ресурси на боротьбу з кібератаками та глушенням сигналів Starlink в Україні, що також може призвести до додаткових затримок.

Варто зазначити, що, на думку багатьох експертів, швидше за все, це далеко не останнє перенесення термінів екологічної експертизи космодрому Бока-Чика. Керівництво SpaceX також розуміє це. Тому компанія розробила запасний варіант, що передбачає запуски Starship з мису Канаверал. Інженери компанії вже переобладнують стартовий комплекс. Очікується, що ці роботи завершаться до кінця року.

Нагадаємо, що недавно SpaceX збільшила ціни на Starlink та свої пускові послуги, пославшись на високу інфляцію.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine