Цей знімок був зроблений комплексом радіотелескопів ALMA. Він демонструє галактику NGC 3627.
NGC 3627 розташована на відстані 31 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Лева. Як і наш Чумацький Шлях, вона класифікується, як спіральна галактика.
При погляді на знімок ALMA складається враження, що NGC 3627 є «галактикою-вогнеметом», що вивергає вогняні струмені зі своїх чудових спіральних гілок. Насправді «вогні» являють собою хмари холодного молекулярного газу, з якого утворюються зорі. Що стосується блакитних областей на задньому плані, то вони утворені найстарішими світилами, що вже сформувалися. Їхнє зображення були отримані багатоелементним спектрографом MUSE (Multi-Unit Spectroscopic Explorer), змонтованим на Дуже Великому телескопі ESO (VLT).
Спостереження NGC 3627 були проведені у межах проєкту PHANGS. Його мета полягає у знімкуванні близьких галактик з високою роздільною здатністю на різних телескопах у всьому діапазоні кольорів та довжин хвиль електромагнітного спектра. Використання різних хвильових діапазонів може виявити безліч фізичних особливостей галактик, які спостерігаються. Порівняння цих особливостей допомагає астрономам зрозуміти, що ініціює, прискорює чи гальмує народження нових зір.
Раніше ми розповідали про те, як ALMA зазнімкував «галактику-вертушку».
За матеріалами https://www.eso.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine