Китайський ровер здійснив успішну посадку на Марс

15 травня посадкова платформа китайської місії «Тяньвень-1» здійснила успішну посадку в районі рівнини Утопія. Вона доставила на поверхню Червоної планети марсохід «Чжужун». Отже, Китай став третьою країною (після СРСР і США), яка зуміла здійснити успішну м’яку посадку на Марс.

Марсохід «Чжужун» (концепт). Джерело: CNSA/Xinhua

Уся операція зайняла вісім хвилин. За цей час капсула з платформою, яка раніше відокремилася від орбітального зонда, здійснила аеродинамічне гальмування в атмосфері, а потім скинула теплозахисний екран і випустила парашут. Після того, як спускальний апарат, погасив більшу частину своєї швидкості, стався відстріл парашута та активація гальмівних двигунів. Далі платформа здійснила м’яку посадку на поверхню, використовуючи автономну навігаційну систему, щоб вибрати найбезпечнішу ділянку.

«Чжужун» має масу 240 кг. Ровер вивчатиме марсіанський ґрунт і шукатиме хімічні сполуки, що вказують на можливу присутність життя. Для цього він оснащений шістьма науковими інструментами, що включають георадар, детектори поверхневих сполук і магнітних полів, метеостанцію, а також кілька камер. Для отримання енергії китайський марсохід використовує сонячні батареї. Його номінальний термін роботи має становити 90 днів.

Що стосується орбітального апарата, то він також продовжить виконання своєї наукової програми, яка охоплює знімкування марсіанської поверхні, дослідження іоносфери, дистанційне зондування складу поверхневих порід і пошуки покладів водяного льоду.

За матеріалами https://spacenews.com