Як знайти МКС у небі: NASA випустили зручний мобільний додаток

Міжнародна космічна станція (МКС) робить 16 обертів навколо Землі за день. Незважаючи на висоту біля 400 км, її легко розпізнати завдяки блискучим сонячним панелям, які відбивають сонячні промені. Важливо лише знати час прольоту і підняти свій погляд угору.

МКС
МКС на тлі Землі на висоті 400 км над поверхнею. Фото: NASA

Уже існує веб-сайт, який надає інформацію про час проходження станції над обраним місцем і навіть надсилає сповіщення по електронній пошті. Проте для покращення процесу спостереження, NASA запустила новий зручний додаток Spot the Station для мобільних пристроїв на iOS і Android. Він має ряд корисних функцій для полегшення спостереження за МКС. Ви можете налаштувати сповіщення про наближення станції. Мобільний застосунок навіть використовує доповнену реальність для полегшення пошуку.

Spot the Station
Скріншоти додатку Spot the Station

У верхній частині додатку ви побачите дату наступного проходження МКС над вашим регіоном. Ви можете обрати дату й переглянути перелік найближчих прольотів із моментами початку та кінця. Зазвичай найкращий час для спостереження припадає на ранок або вечір. Якщо вам незручно спостерігати рано вранці, ви можете відключити відповідні сповіщення в налаштуваннях.

Spot the Station
Скріншоти додатку Spot the Station

Повертаючись на головну сторінку, ви побачите 3D-зображення Землі та МКС, які показують поточне місцезнаходження станції та її траєкторію. Додаток також включає двовимірну мапу, що демонструє регіони дня та ночі.

«Навіть після 23 років постійної присутності людини на Міжнародній космічній станції, споглядати їїї в потрібний момент над вам — це завжди захоплююче. Орбітальна лабораторія продовжує надавати можливість проводити безцінні дослідження на благо всього людства. За допомогою нового додатку Spot the Station спостереження за МКС стали ще доступнішими та захоплюючими», — повідомила директорка програми МКС Робін Гейтенс, представляючи новий додаток.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA радять зіштовхнути станцію з орбіти.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Спектроскопічні дослідження дозволяють визначити внутрішню будову небесних тіл
Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез
Virgin Galactic планує залучити 300 млн доларів на будівництво флоту космопланів
Телескоп «Субару» зазнімкував рідкісну галактику з трьома кільцями
Науковці опинилися за крок до виявлення джерела таємничих радіосплесків
Як зовнішні загрози можуть вплинути на «зону життя» зір
Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3