МКС в Океані Бур: астрофотограф показав транзит орбітальної станції

Астрофотограф Ендрю Маккарті вкотре порадував усіх прихильників космосу новим дивовижним зображенням. Цього разу він зазнімкував транзит МКС на тлі Місяця.

МКС над Океаном Бур. Джерело: Andrew McCarthy

Знімок було зроблений 8 вересня. Того дня місячний диск був освітлений приблизно на 40%. Кадр було отриманий, коли МКС пролітала над Океаном Бур.

Океан Бур являє собою гігантську рівнину, вкриту базальтовими відкладеннями, що залишилися після стародавніх вивержень. Займана нею територія перевищує 4 млн км2, що більше, ніж площа Індії.

За деякими припущеннями, Океан Бур утворився внаслідок потужного удару, що стався незабаром після утворення Місяця, коли він ще був покритий океаном магми або він щойно припинив своє існування. Удар призвів до викиду величезної кількості речовини, яка осіла на зворотному боці Місяця, утворивши нагір’я, що вкривають його. Що стосується гігантського кратера, що залишився, то його обід і центральний пік були стерті подальшими ударами та вулканізмом.

Транзит МКС на тлі Місяця. Джерело: Andrew McCarthy

Що стосується МКС, то в момент знімкування вона була освітлена Сонцем. Тому ми можемо побачити її основні модулі та стометрову фермову конструкцію, на якій розміщені сонячні батареї.

Раніше ми розповідали про те, як Ендрю Маккарті зробив епічний знімок Чумацького Шляху.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine