«Білі ночі» на орбіті: астронавтка МКС поділилася дивовижними відео

Астронавтка Міжнародної космічної станції (МКС) Саманта Крістофоретті опублікувала чудове відео, на якому Сонце взагалі не заходить. Італійська астронавтка Саманта Крістофоретті з Європейського космічного агентства поділилася цими кадрами у Twitter 9 червня.

МКС
Сонце для МКС не заходить за обрій у певний період року. Фото: NASA

«У певні сезони, наприклад, на початку травня, площина нашої орбіти така, що ми ніколи не затінюємося Землею, а це означає, що Сонце для МКС ніколи не заходить», — прокоментувала Крістофоретті.

Протягом кількох тижнів до або після літнього сонцестояння в обох півкулях станція залишається залитою сонячним світлом у міру свого обертання навколо Землі. Це відбувається, коли орбітальний об’єкт значною мірою збігається з так званою «лінією термінатора», що розділяє освітлену сторону планети від неосвітленої.

Оскільки МКС обертається навколо Землі зі швидкістю близько 28,3 тисячі км/год, на станції щодня відбувається 16 заходів Сонця. Ця особливість негативно впливає на астронавтів під час тривалих виходів у відкритий космос, оскільки їм доводиться мати справу з умовами освітлення, що постійно змінюються.

Саманта Крістофоретті та її дивовижні відео

Уродженка Італії Саманта Крістофоретті прибула на космічну станцію у квітні 2022 року в межах місії SpaceX Crew-4, яка триватиме шість місяців. Серед її колег по команді — астронавти NASA К’єл Ліндгрен, Джессіка Воткінс та Роберт Гайнс. Усі вони доповнюють екіпаж 67-ї експедиції МКС.

Саманта Крістофоретті є активною користувачкою соціальних мереж і навіть стала першою космічною тіктокеркою. Навіть більше, на Євробаченні 2022 року, де перемогла Україна, астронавтка підтримала міжнародний конкурс, розгорнувши плакат на борту МКС.

Нагадаємо, що раніше Крістофоретті показала чарівне фото місячного затемнення з космосу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine