LRO сфотографував місячний термінатор

Представлене зображення зроблене зондом LRO. Воно демонструє лінію світлорозподілу, що простяглася поверхнею Місяця, також звану термінатором.

Західна частина Моря Москви, сфотографована в умовах, коли Сонце перебуває біля самого горизонту. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Знімкування в районі лінії термінатора давно використовується космічними агентствами для кращого розуміння рельєфу небесних тіл. В умовах, коли Сонце перебуває біля самого горизонту, навіть найменша височина стає джерелом довгих тіней. Аналізуючи зроблені за умов подібного освітлення знімки, астрономи можуть уточнити топографічні карти. До того ж такі зображення дуже атмосферні.

Зображена на знімку LRO ділянка поверхні розташована в західній частині Моря Москви — одного з дуже нечисленних морів на зворотному боці Місяця. Освітлений вал на задньому плані належить безіменному ударному кратеру діаметром 21 км. На момент знімання LRO перебував на висоті 94 км над місячною поверхнею.

Також фахівці місії опублікували контекстне зображення, яке дає детальніше уявлення про сфотографовану зондом область. Стрілки відзначають початок і кінець знімкованої LRO ділянки, тоді як літера позначає 21-кілометровий кратер.

Контекстне зображення демонструє сфотографовану зондом LRO ділянку в районі Моря Москви. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Варто сказати, що зворотний бік Місяця дуже відрізняється від видимого. На ньому мало морів та багато великих кратерів. На думку планетологів, ця асиметрія пояснюється наслідками потужного зіткнення, пережитого супутником нашої планети на зорі Сонячної системи.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine