Дивовижне фото місячного затемнення показали з космосу

Астронавтці на борту Міжнародної космічної станції (МКС) вдалося сфотографувати приголомшливе видовище місячного затемнення, яке відбулося 16 травня 2022 року. Саманта Крістофоретті, що недавно прибула на МКС, опублікувала в Twitter кілька фотографій частково затемненого Місяця, видимого з орбітальної станції приблизно за 400 км над Землею.

Часткове місячне затемнення 16 травня 2022 року із борту МКС
Часткове місячне затемнення 16 травня 2022 року з борту МКС. Фото: @AstroSamantha

«Частково затінений Місяць грає у хованки з нашою сонячною панеллю», — написала Крістофоретті на своїй сторінці в соціальній мережі, що супроводжувалось приголомшливими зображеннями цього явища на тлі космічної станції.

Що таке місячне затемнення?

Місячне затемнення відбувається, коли Земля виявляється прямо між Сонцем і Місяцем, внаслідок чого відкидає тінь на нашого найближчого небесного сусіда. Часткові місячні затемнення відбуваються, коли частина Місяця опиняється в тіні Землі. Це доволі поширене явище, а ось повні місячні затемнення трапляються набагато рідше.

Нещодавнє повне місячне затемнення було найкраще видно з Америки, хоча спостерігачі за небом у деяких частинах Африки та Європи також змогли насолодитися цим явищем. Наступне повне місячне затемнення відбудеться 8 листопада 2022 року, і його можна буде побачити в деяких частинах США та Азії, але після цього землянам доведеться почекати до травня 2025 року.

Саманта Крістофоретті

Астронавтка Європейської космічної агенції італійка Саманта Крістофоретті прибула на космічну станцію для шестимісячного перебування на орбіті. Її попутниками по команді SpaceX Crew-4 були астронавти NASA К’єл Ліндгрен, Боб Хайнс та Джессіка Воткінс.

Саманта Крістофоретті є активною користувачкою TikTok і навіть стала першим космічним тіктокером. Навіть більше, на Євробаченні 2022 року, де перемогла Україна, астронавтка підтримала міжнародний конкурс, розгорнувши плакат на борту МКС.

Усі сім членів екіпажу МКС тепер чекають на прибуття космічного корабля Boeing CST-100 Starliner, який готується до свого другого випробувального польоту в четвер, 19 травня, після невдалої місії у грудні 2019 року. Очікується, що безпілотний Starliner зістикується з космічною станцією у п’ятницю на короткий час, перш ніж повернутись на Землю у вирішальній випробувальній місії для Boeing та NASA.

Нагадаємо, що раніше очевидці зробили чудові фотографії «кривавого Місяця» 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine