Нове випробування Starliner призначили на 19 травня

Нове безпілотне випробовування космічного корабля CST-100 Starliner (місія Boe OFT-2) відбудеться 19 травня. Про це йдеться у заяві, опублікованій компанією Boeing.

Історія проблем Starliner

Перший безпілотний політ Starliner був проведений ще у грудні 2019 року. Тоді через некоректну роботу рушійної установки кораблю не вистачило палива для стикування з МКС, що призвело до зриву випробувальної програми. У результаті компанії Boeing довелося ухвалити рішення здійснити ще один безпілотний запуск. Після численних перенесень він був призначений на серпень 2021 року.

CST-100 Starliner на стартовому майданчику. Джерело: ULA

Проте цього разу корабель навіть не злетів. Під час передстартової перевірки з’ясувалося, що у Starliner не відкриваються клапани, відповідальні за подачу палива в орбітальні двигуни. Це сталося через витік тетроксиду діазоту (використовується як окислювач). Він прореагував з вологою, що потрапила всередину корабля, утворивши азотну кислоту, яка й пошкодила клапани.

Отримані пошкодження виявилися настільки серйозними, що у керівництва Boeing не залишилося іншого вибору, крім як повністю замінити службовий модуль корабля. Це серйозно уповільнило хід реалізації проєкту та призвело до того, що NASA почала переводити астронавтів з екіпажів Starliner на Crew Dragon.

Новий політ Starliner

Під час місії Boe OFT-2 Starliner має виконати випробувальну програму, зірвану під час першого польоту. Корабель зістикується з МКС, проведе там п’ять днів, після чого повернеться Землю.

Капсула екіпажу корабля Starliner. Джерело: Boeing

Успіх випробування відкриє шлях до першого пілотованого запуску Starliner, призначеного на кінець 2022 року. У його межах корабель доставить на МКС трьох астронавтів NASA, які проведуть на борту станції від 2 до 4 місяців.

Ви також можете почитати про те, як астронавт ESA відпрацював посадку на південний полюс Місяця.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine