Європейський астронавт відпрацював посадку на південний полюс Місяця

Астронавт Європейського космічного агентства Роберто Вітторі успішно відпрацював на симуляторі процедуру м’якої посадки на південний полюс Місяця. Цей регіон розглядається як найбільш ймовірне місце висадки експедицій за програмою Atrtemis.

Симулятор, призначений для обробки процедури посадки на Місяць. Джерело: DLR

Інтерес космічних агентств до південного полюса Місяця не випадковий. Комбінація з кратерів, на дні яких є поклади водяного льоду, і майже постійно освітлюваних ділянок (т. зв. піків вічного світла) робить його одним з найкращих місць для розміщення постійного поселення.

Водночас комбінація з розташованого «збоку» Сонця і вічно затінених кратерів істотно ускладнює завдання безпечної навігації в цьому регіоні. Не дивно, що вже зараз інженери розпочали розробку систем та технік, що дозволяють забезпечити безпечну посадку на південний полюс.

У межах цього процесу астронавт Роберто Вітторі, на рахунку якого три польоти в космос, відпрацював процедуру посадки на південний полюс Місяця. Для цього він використав побудований Німецьким центром авіації та космонавтики симулятор. Він складається з капсули, прикріпленої до маніпулятора, який здатний змінювати її положення, відтворюючи ефект будь-яких маневрів. Сама капсула оснащена віртуальними ілюмінаторами, що показують місячну поверхню.

Роберто Вітторі. Джерело: DLR

Під час тренування Роберто Вітторі відпрацював два сценарії. У першому автопілот направив корабель у зону, покриту валунами. Астронавт встиг успішно зорієнтуватися та вибрати безпечнішу ділянку. У другому сценарії автопілот корабля відмовив, після чого Вітторі здійснив посадку в повністю ручному режимі.

Нагадаємо, що недавно NASA оголосила про намір побудувати другий лендер для програми Artemis.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine