Вражаюче рідкісне атмосферне явище приголомшило очевидців: фото

Мешканці міста Хайкоу китайської провінції Хайнан були спантеличені надзвичайно рідкісним атмосферним  явищем. Люди були буквально приголомшені, аже вигляд незвичайних хмар із «RGB-підсвіткою» залишило у них відчуття чогось сюрреалістичного та надприродного.

Райдужна хмара, яку експерти називають пілеус або шарфовою хмарою
Райдужна хмара, яку експерти називають пілеус або шарфовою хмарою. Фото: Mashable

Якщо подивитись на світлини та відео, то таке видовище виглядає красиво та апокаліптично одночасно, чи не так? На щастя для тих, хто постійно нервує в очікуванні чергового знаку кінця світу, існує цілком обґрунтоване наукове пояснення райдужної хмари, яку експерти називають пілеус або шарфовою хмарою.

Гладкий пілеус утворюється над купчастими або купчасто-дощової хмари під час грозового висхідного потоку. Коли сонячні промені потрапляють на мільйони крихітних кристалів льоду або крапельок води в такій хмарі, світло дифрагує і створює яскраві кольори веселки, як показано на відео та зображеннях очевидців.

Незважаючи на те, що ці хмари зачаровують своїм виглядом, вони часто недовговічні. Основна хмара під ними зрештою піднімається вгору в результаті процесу конвекції та поглинає райдужну хмару вгорі.

Купчасті хмари із пілеусом часто являються індикаторами суворої погоди. Але вони також утворюються над горами, хмарами попелу, пірокупчастими хмарами від виверження вулканів та навіть деякими грибоподібними хмарами після інтенсивних ядерних вибухів. Однак такі хмари вкрай рідко створюють прекрасні веселкові ефекти, подібні до тих, що спостерігались у Хайкоу, тож ми безперечно можемо вважати, що жителям дуже пощастило побачити таке дивовижне видовище зблизька.

Райдужна хмара
Райдужна хмара. Фото: Mashable

Раніше ми повідомляли про те, як новий вид полярних сяйв на Марсі приголомшив учених.

За матеріалами Mashable

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine