Мешканці міста Хайкоу китайської провінції Хайнан були спантеличені надзвичайно рідкісним атмосферним явищем. Люди були буквально приголомшені, аже вигляд незвичайних хмар із «RGB-підсвіткою» залишило у них відчуття чогось сюрреалістичного та надприродного.
Якщо подивитись на світлини та відео, то таке видовище виглядає красиво та апокаліптично одночасно, чи не так? На щастя для тих, хто постійно нервує в очікуванні чергового знаку кінця світу, існує цілком обґрунтоване наукове пояснення райдужної хмари, яку експерти називають пілеус або шарфовою хмарою.
Rainbow colored scarf cloud over Haikou city in China pic.twitter.com/ewKmQjsiIE
— Sunlit Rain (@Earthlings10m) August 26, 2022
Гладкий пілеус утворюється над купчастими або купчасто-дощової хмари під час грозового висхідного потоку. Коли сонячні промені потрапляють на мільйони крихітних кристалів льоду або крапельок води в такій хмарі, світло дифрагує і створює яскраві кольори веселки, як показано на відео та зображеннях очевидців.
Незважаючи на те, що ці хмари зачаровують своїм виглядом, вони часто недовговічні. Основна хмара під ними зрештою піднімається вгору в результаті процесу конвекції та поглинає райдужну хмару вгорі.
Купчасті хмари із пілеусом часто являються індикаторами суворої погоди. Але вони також утворюються над горами, хмарами попелу, пірокупчастими хмарами від виверження вулканів та навіть деякими грибоподібними хмарами після інтенсивних ядерних вибухів. Однак такі хмари вкрай рідко створюють прекрасні веселкові ефекти, подібні до тих, що спостерігались у Хайкоу, тож ми безперечно можемо вважати, що жителям дуже пощастило побачити таке дивовижне видовище зблизька.
Раніше ми повідомляли про те, як новий вид полярних сяйв на Марсі приголомшив учених.
За матеріалами Mashable
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine