Астронавти помітили загадкове джерело яскравого світла на Землі: фото

Нещодавно визираючи з Міжнародної космічної станції з висоти 400 км над поверхнею Землі, астронавт Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті помітила «інтригуюче» яскраве світло посеред пустелі. Поділившись кількома фотографіями дивного видовища, італійська космічна мандрівниця зазначила, як незвично бачити таку доволі яскраву пляму вдень.

Біле коло підкреслює яскраву пляму, яку видно з МКС у пустелі Негев
Біле коло підкреслює яскраву пляму, яку видно з МКС у пустелі Негев на півдні Ізраїлю. Фото: ESA

Провівши деякі дослідження, вона дізналась, що світло відбивалось від вежі сонячної теплоелектростанції в ізраїльській пустелі Негев.

«Інтригуюче видовище! Яскрава крапка в пустелі Негев. Так незвично бачити створені людиною вогні з космосу! Це концентрована сонячна електростанція, одна з технологій отримання відновлюваної енергії Сонця на одній з найвищих у світі сонячних електростанцій», – написала Крістофоретті у Твіттері своїм мільйонам підписників.

Сонячна теплова електростанція Ашалім, яку помітив астронавт МКС, складається з понад 50 тисяч керованих комп’ютером геліостатів, або дзеркал, із 250-метровою сонячною вежею в центрі. Дзеркала відстежують Сонце, відбиваючи його світло у котел у верхній частині вежі, який нагрівається та виробляє пару для живлення турбіни. Повідомляється, що станція виробляє достатньо енергії для живлення близько 70 тисяч домогосподарств.

Електростанція складається з понад 50 тисяч дзеркал
Ця сонячна електростанція складається з понад 50 тисяч дзеркал і великої центральної вежі. Фото: BrightSource

Під час вільного часу астронавти МКС люблять відвідувати семивіконний модуль Cupola станції, щоб помилуватися дивовижними панорамними видами Землі та за її межами. Вправні фотографи, як-от Крістофоретті, люблять використовувати дзеркальні камери Nikon станції, щоб зафіксувати надзвичайні краєвиди, які відкриваються з орбіти.

Раніше Саманта Кристофоретті зазнімкувала Землю з космосу у світлі повного місяця.

Тільки цікаві новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine