Саманта Крістофоретті дала пораду майбутнім астронавтам

Зараз настала золота ера космонавтики — приватні космічні компанії розпочали тури та літають до МКС на кораблях найновішої конструкції, а SpaceX щороку дивує новими амбітними досягненнями. Тому юне покоління потрапило у найцікавіший час, щоб стати майбутніми астронавтами.

Саманта Крістофоретті на борту Міжнародної космічної станції.
Саманта Крістофоретті на борту Міжнародної космічної станції. Фото: ESA

Подорожі у космос можуть здатися недосяжною мрією для більшості людей. Але, на щастя, подати заявку до NASA можуть усі, хто має відповідні здібності та технічну підготовку для того, щоб втілити свою мрію в реальність.

Саманта Крістофоретті, наприклад, одного разу сказала: «Я хочу бути астронавткою». Тепер вона живе і працює на Міжнародній космічній станції (МКС), знімаючи відео для TikTok та насолоджуючись найкращою роботою у світі. Під час пресконференції з журналістами 20 червня відеозв’язком, Крістофоретті запитали, що вона може порадити молодим людям, які хочуть зробити кар’єру астронавта.

Як стати астронавтом

Астронавтка Європейського космічного агентства (ESA) сказала, що для того, щоб реалізувати себе у сфері космонавтики, важливо кидати нові виклики та пробувати все, що можливо, для досягнення своєї мрії. Крістофоретті також зазначила: «Прийняття нових викликів допоможе загартувати свій характер та дозволить зрозуміти, що ви в змозі долати труднощі». Це, безумовно, підготує молодь до виснажливого процесу відбору в астронавти NASA та ESA.

Участники миссии Crew 4
Учасники місії Crew 4: Джесіка Воткінс, Боб Гайнс, Челл Ліндгрен та Саманта Крістофоретті. Джерело: NASA

Саманта також додала, що коли хтось запитує її про те, як стати астронавтом, вона завжди відповідає: «Спробуйте свої сили в багатьох різних речах. Можливо, у спорті, волонтерстві чи експедиціях. Взагалі згодиться будь-що, що може розвинути ваші навички роботи в команді. Оскільки це те, що найвище цінується у кандидатах в астронавти».

Кар’єра Саманти Крістофоретті

Крістофоретті закінчила Мюнхенський технічний університет та отримала ступінь магістра у галузі машинобудування. Вона спеціалізується на аерокосмічних двигунах і захистила дисертацію з твердого ракетного палива.

Майбутня астронавтка приєдналася до ВПС Італії 2001-го. Чотири роки потому пройшла спільну програму підготовки пілотів реактивних літаків НАТО на базі ВПС Шеппард в США, де в 2006-му здобула спеціальність пілота-винищувача.

Після відбору для підготовки астронавтів 2009 року Крістофоретті вперше здійснила політ у космос у 2015-му, пробувши на борту МКС протягом 200 днів. Її друга місія, яка розпочалася у квітні, включала політ на борту капсули Crew Dragon компанії SpaceX на МКС для шестимісячного перебування.

Нагадаємо, що раніше Саманта Крістофоретті закосплеїла Сандру Буллок з «Гравітації».

За матеріалами Digital Trends

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine