Як астронавти спілкуються у космосі без слів (відео)

Люди — надзвичайно соціалізований та балакучий вид, який використовує мову як основну форму спілкування. У той час, як деякі люди схильні менше говорити та більше слухати, інстинкт словесного вираження емоцій та думок є природним механізмом. Але астронавти у холодному космічному вакуумі мають покладатися на інші засоби обміну інформацією. Здебільшого вони використовують рацію. Але як спілкуватись у безповітряному просторі, якщо радіосистеми раптово відмовлять під час виходу у відкритий космос?

Невербальне спілкування під час виходу космонавтів у відкритий космос
Невербальне спілкування під час виходу космонавтів у відкритий космос всередині шлюзу US Quest. Зображення: NASA

Для таких позаштатних та надзвичайних ситуацій астронавтів вчать розвивати основні невербальні навички, щоб вони могли розуміти жести свого колеги. Усі астронавти знають, як передати без слів співрозмовнику будь-яку інформацію: від чисел та емоцій до стану апаратури та опису інших проблем на борту МКС. Багато з цих жестів також часто використовують аквалангісти, пілоти та бойові підрозділи.

У новому відео з каналу NASA STEM на YouTube астронавти Раджа Чарі та Кайла Беррон демонструють деякі цікаві невербальні способи ясного самовираження, яким вони навчилися під час підготовки до роботи на Міжнародній космічній станції.

«У разі порятунку часто використовується знак «Зачекай» або «Небезпека» — це стиснутий піднятий вгору кулак. Він означає, що потрібно зупинитися та озирнутися, оскільки відбувається щось незвичайне. Знак «ОК», де з’єднуються вказівний та великий пальці, дуже часто використовується, щоб продемонструвати, що все гаразд. Причому він використовується і як питання, і як відповідь. Також ми можемо однією рукою показати всі цифри від 1 до 10, де цифри після 5 показують рукою під кутом 90 градусів», — пояснює Раджа Чарі.

Передавання важливої ​​інформації в екстремальних умовах низької навколоземної орбіти вимагає запам’ятовування та бездоганного виконання цих стандартних жестів руками, оскільки це запорука виживання.

«Багато невербальних сигналів має велике значення, коли ви працюєте щодня, особливо в таких стресових ситуаціях, як вихід у відкритий космос. Ви повинні вміти визначати невербаліку навіть за виразом обличчя крізь скло космічних шоломів», — додає Чарі.

Нагадаємо, що раніше астронавт NASA зізнався, як російським космонавтам «промивають мізки».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine