Пролітаючи над Землею на висоті 400 км, астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) зазнімкували оазис у формі серця. Розташований він у пустелі Єгипту. Знімок був зроблений у травні 2021 року, але опублікували його лише 14 лютого 2022 року на честь Дня святого Валентина.
Фаюмська оаза — це пишне серце пустелі. Насправді воно є широким водно-болотним басейном, що займає площу 1200 км2 — приблизно в півтора раза більшу за Київ. За даними NASA, оаза підтримувала життя людей протягом приблизно 8000 років. Також вона була плацдармом для деяких найамбітніших інженерних досягнень у давній історії.
Живиться вона природним руслом прилеглої річки Ніл, відомої як Бахр-Юсуф. Колись оаза була озером під назвою Моеріс. За даними географічного факультету Університетського коледжу Лондона (UCL), існування озера залежало від сезонних розливів Нілу. Коли розлив Нілу був надто низьким, стародавні інженери прокладали канали від Бахр-Юсуфа, щоб штучно повертати воду до регіону.
«Це був один із перших масштабних гідрологічних проєктів у світі. За таке досягнення правителі 12-ї династії Аменемхет І-ІІІ отримали титул «інженерних правителів», — пояснює UCL.
Завдяки цим інженерним спорудам оаза залишається родючою та підтримує безліч сіл, міст, ферм і фруктових садів. Ця оаза у формі серця буквально дарує життя у мертвій пустелі, що розкинулася довкола.
Нагадаємо, що раніше астронавти МКС показали приголомшливі знімки Землі з космосу.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine